Hokejisté Slavie předvedli málo vídaný obrat v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinálové série s Libercem. Pražané prohrávali v zápase 0:2 a 1:3, ale minutu před koncem základní hrací doby vyrovnal Svoboda na 3:3. Stejný hráč pak v prodloužení rozhodl o postupu do semifinále.

Utkání nabídlo obrovské drama. Liberec dirigovaný Petrem Nedvědem dvakrát vedl a poté, co otočil sérii ze stavu 1:3 na zápasy, se zdálo, že kráčí za postupem. Jenže Slavia dokázala v posledních minutách zápasu vydolovat zbytky sil a vyrovnala.

Hlavním strůjcem úspěchu Slavie byl především brankář Kopřiva, který v prodloužení pochytal obrovské šance domácích. Slavia potvrdila skvělou bilanci v rozhodujících zápasech play off, z dvanácti prohrála pouze dva.

Semifinále play-off začne v sobotu. Utkají se Třinec se Slavií a Vítkovice s Pardubicemi.

Jiří Kalous (Liberec): "Pro nás je to obrovské zklamání. Utkání jsme nezvládli tak, jak jsme měli, přestože jsme ho měli dobře rozehrané. Bohužel pro nás to ale rozhodlo celou sérii v náš neprospěch a jsme velmi zklamaní. Blahopřeji Slavii k postupu."

Jiří Čelanský (Slavia): "Myslím, že z naší strany jsme si nemohli nic jiného přát než sedmý zápas s takovým výsledkem, který byl. Když zhodnotím celou sérii, tak my jsme věděli, že to bude hodně vyrovnané, na Liberec jsme si věřili a je to pro nás samozřejmě veliký úspěch."

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Urban (Vantuch, Ondřej), 26. P. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (P. Nedvěd) - 42. Pospíšil (Krenželok, P. Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. T. Svoboda (M. Čermák). Rozhodčí: Šindler, Ország (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.