Česká snowboardcrossařka Eva Samková skončila druhá v závodu Světového poháru v italském Valmalenku a poprvé v kariéře vystoupila na stupně vítězů. Juniorská mistryně světa dnes ve finále prohrála jen s americkou hvězdou Lindsey Jacobellisovou a potvrzuje roli velkého talentu.

Teprve sedmnáctiletá Samková, pátá z letošního mistrovství světa, si zajistila výhodnou pozici pro závod třetím místem ve čtvrteční kvalifikaci. Ve vyřazovacích jízdách vyhrála čtvrtfinále, ze semifinále postoupila z druhého místa a také ve finále dojela druhá za Jacobellisovou. Třetí skončila Francouzka Deborah Anthoniozová.

Druhá česká snowboardistka na startu Klára Koukalová se rozloučila hned ve čtvrtfinále, v kterém dojela čtvrtá a celkově skončila čtrnáctá.

Samková získala druhé místo v osmém závodu Světového poháru, který v kariéře jela. Dosud nejlépe skončila šestá před měsícem v kanadském Stonehamu. Před finále sezony se Samková posunula v pořadí disciplíny už na šesté místo.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist