Tahle situace trochu otřásla důvěrou ve fyzikální zákony. V zápase NHL mezi Los Angeles a Calgary napřáhl na konci první třetiny Jerome Iginla. Brankář Los Angeles Jonathan Quick ránu lehce tečoval, ale zdálo se, že puk musí skončit v brance.

Jenže kus černé gumy ve vzduchu před brankovou čárou nepochopitelně změnil směr a vyletěl do rohu.

Byl puk poškozený?

Fanoušci NHL se teď v diskusích přou, jak se to mohlo stát. Podle jedněch mohl neobvyklé chování puku způsobit kontakt s Quickovou holí, jiní si myslí, že příčinou takového pohybu může být velká rýha v puku.

Jiní kroutí hlavou a říkají, že Quick je čaroděj. “Upalte ho na hranici,“ napsal v legraci jeden z nich na stránkách yardbarker.com.

Hudler se trefil, ale Detroit prohrál

V programu středečních zápasů se trefil Jiří Hudler, ale jeho branka Detroitu nepomohla. Jeho tým v souboji dvou nejlepších týmů Západní konference podlehl doma Vancouveru 1:2. Obě trefy hostujícího celku si připsal nejproduktivnější hráč soutěže Daniel Sedin.

Hokejisté Floridy se trápí v koncovce a ve druhém utkání za sebou nedali ani gól. Na ledě Chicaga prohráli 0:4. Naděje Panthers na bodový zisk dlouho držel český brankář Tomáš Vokoun, který zastavil 27 střel a poprvé inkasoval až ve 35. minutě.

Výsledky NHL:

Detroit – Vancouver 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Branky: 52. Hudler – 27. a 50. D. Sedin. Střely na branku: 40:33. Diváci: 20 066.

Chicago – Florida 4:0 (0:0, 1:0, 3:0) Branky: 35. Seabrook, 41. Stalberg, 53. P. Kane, 58. Kopecký (Frolík). Střely na branku: 31:23. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval čtyři branky ze 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,10 procenta. Diváci: 21 713.

Dallas – Anaheim 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1) Branky: 30. Goligoski, 45. Eriksson, 54. Daley – 21. Višňovský, 45. Perry, 60. Selänne, 62. Fowler. Střely na branku: 26:26. Diváci: 16 021.

San Jose – Calgary 6:3 (4:2, 1:1, 1:0) Branky: 3. a 36. Mitchell, 15. a 18. Marleau, 10. Desjardins, 52. Couture – 8. Iginla, 14. Sarich (Kotalík), 34. Bourque. Střely na branku: 38:25. Diváci: 17 562.