Střídání "zimního" a "letního" času je škodlivým kolektivistickým nesmyslem, je zlem. „Národohospodářským úsporám“ je obětována fyziologická rovnováha mnoha lidí, kteří dvakrát ročně řadu dnů fyzicky trpí vynucenou nepřirozenou změnou. Není podstatné, zda to k nějakým úsporám, vede nebo ne, podstatné je že člověk je primární, nikoli abstraktní pojem společnost. Žádná společnost a žádná ekonomika neexistuje, jsou to jen pojmy. Reálně existují jen jednotlivci, jejichž racionálním zájmem je dobrovolně spolupracovat, protože jim z toho plyne obrovský individuální prospěch. Ano, odmítání absurdního střídaní času je sobecké. Sobectví je dobrem. Sobectví není žití na úkor jiných ani bezohlednost a pohrdání ostatními, sobectví je racionální sledování vlastního života a hodnot. Sledování vlastních racionálních zájmů nijak nebrání ostatním, aby činili totéž.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit



