Hokejisté Slavie už mohli slavit postup do finále, ale první mečbol v semifinálové sérii proti Třinci pro ně skončil debaklem 1:6. Příčiny tak vysoké porážky shrnul útočník Petr Jelínek lapidárně. "Musíme hrát s nima v pěti," připomněl příliš mnoho vyloučených, což Třinec potrestal pěti góly v přesilových hrách.

Jak moc je frustrující při šanci postoupit prohrát o pět gólů?
Je to lepší než prohrát v prodloužení nebo na nájezdy. Když dostanete šest gólů, tak to hodíte za hlavu a jdete dál. Tohle je play-off, každý zápas je jiný. Musíme doma použít znova tu naši sílu, díky které jsme se dostali až sem.

Měli jste celkem 11 vyloučených a v oslabení dostávali góly. Proč taková nedisciplinovanost?
Bylo tam plno vysokých holí. To ani neděláte úmyslěn, je to v zápalu boje. Ale za svou hůl zodpovídáte, takže na to se nemůžeme vymlouvat, oni taky měli dost vyloučených. Bohužel jim se to odráželo na hůl, měli štěstí.

Nepřipomíná to zápas v Karlových Varech z předkola, kde jste mohli postoupit a prohráli 0:7?
Trošku to podobné bylo. Dneska jsme dělali hloupé fauly, prakticky celou druhou třetinu jsme hráli v oslabení. To se těžko hraje, když dostanete pět gólů v oslabení. Jsou na koni, když vedou pět nula, tak si dovolí to, co jindy ne.

Postřehl jste, že Třinec zamíchal sestavou a poměrně hodně změnil hru, snažil se hrát víc do těla...
Určitě. Museli změnit hru, ale my asi taky budeme muset přitvrdit. A hrát to, co jsme hráli do dnešního zápasu. To je ta bojovnost, skákat do střel po hlavě a hrát ten náš jednoduchý hokej, který funguje.