Motocyklový závodník Karel Abraham se pohyboval v dnešních oficiálních trénincích na Velkou cenu Španělska na hraně první desítky.

Český debutant v nejprestižnější třídě MotoGP zajel v prvním tréninku jedenáctý čas, ve druhém tréninku byl ještě o jednu příčku lepší.

Pokud jednadvacetiletý Abraham v Jerezu potvrdí své tréninkové výkony v nedělní Grand Prix, mohl by vylepšit své třinácté místo z úvodního závodu sezony v Kataru. Zatímco pod umělým osvětlením na okruhu Losail skončil na své ducati poslední, dnes za sebou nechal šest, respektive sedm soupeřů.

Na nejrychlejší jezdce tréninků Caseyho Stonera z Austrálie a domácího Daniho Pedrosu ztratil Abraham 1,847 a 1,203 sekundy.

V nejslabší kategorii do 125 ccm obsadil český závodník Jakub Kornfeil 21. a 20. pozici.