Postup do finále hokejové extraligy slaví Třinec. V rozhodujícím sedmém zápase Třinečtí porazili na svém ledě před vyprodanými ochozy Slavii 5:2 a dokonali tak obrat v sérii, když už prohrávali 1:3 na zápasy. Vítěz základní části se o titul utká v regionálním derby s Vítkovicemi. Finále startuje v pondělí v Třinci.

Třinec měl do posledního utkání semifinále raketový nástup, už po čtyřiceti sedmi vteřinách švihem skóroval Květoň. V první třetině mohli slávisté vyrovnat, ale puk do branky nedostali. A v prostřední části přišel klíčový atak domácích.

V rozmezí tří minut a třinácti vteřin vstřelil Třinec hned tři góly. Nejprve se v přesilovce od modré čáry trefil Zíb, poté se kotouč odrazil ke Krajíčkovi, stojícímu mezi kruhy, který zvyšoval na 3:0. V polovině zápasu pak znovu využil přesilovku Zíb a opět ranou od modré čáry.

Ve 43. minutě snižoval v početní výhodě Vondrka z pohledu Slavie na 1:4. ale Kohn v 51. minutě zužitkoval další přesilovku Třince a vrátil domácím čtyřbrankové vedení. Z něj ještě ukrojil jeden gól slávista Endál, víc už ale hosté s výsledkem neudělali a Třinec dokráčel do finále.

Semifinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:
HC Oceláři Třinec - HC Slavia Praha 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. D. Květoň (Kohn), 27. Zíb (Bonk, Hrabal), 28. Krajíček (Kohn, D. Květoň), 31. Zíb (Varaďa, Bonk), 51. Kohn (M. Růžička, D. Květoň) - 43. Vondrka (Pospíšil), 54. Endál (Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:6, navíc Jaškin 5 min. a do konce utkání, Tomica (oba Slavia) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.

Sestavy:
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský - Orsava, Peterek, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Slavia: M. Kopřiva (31. Furch) - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Roth, Krejčík, Kuboš - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - Pospíšil, T. Svoboda, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Jaškin (35. Endál), Třetina, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.