Kouč Hadamczik poslal do odvety stejnou sestavu jako v pátek, v brance se tak opět objevil Jakub Kovář, který ovšem v první třetině neměl moc práce. Český tým byl od začátku aktivnější, ale na gól si musel počkat do 2. třetiny.

Skóre otevřel ve 23. minutě Marek Kvapil, který se prodral do útočného pásma přesnou střelou zápěstím si připsal osmý gól v národním dresu. Čeští hráči následně mohli přidat další branku, Grotnese se jim ale překonat nepodařilo. Postupem času se Norové dostali z defenzivy, ale Kovář byl pozorný.

Norové se ale stále snažili vyrovnat a nakonec se jim to podařilo. Olsenovu šanci při Šimánkově vyloučení ještě Kovář zastavil, střela Östliho o pár sekund později ale prošla za jeho záda.

Češi však zabojovali a nakonec přeci jen vstřelili vítězný gól. Stejně jako v pátek ho zaznamenal obránce Štich, jehož tečovaný pokus od modré skončil v norské brance. Domácí byli ale v závěru blízko vyrovnání, při vyloučení Novotného podpořeném odvoláním brankáře, měl gól na holi Röymark. Kovář ale jeho velkou šanci lapačkou zlikvidoval.

Další zápasy čekají českou reprezentaci příští týden, kdy se v pátek a v sobotu představí v Bělorusku.

Přípravný hokejový zápas v Gjöviku, součást Euro Hockey Challenge:

Norsko - Česká republika 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 46. Östli (Fredriksen, Olsen) - 23. Kvapil (Nakládal), 56. Štich. Rozhodčí: Andersen, Bigum - Kilian, Thöger-Andresen (všichni Nor.). Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 715.

Sestavy:

Norsko: Grotnes - Csiszar, Bonsaksen, Rindal, E.F. Johansen, Östli, Espeland, Sörvik, Mostue - Hesbrathen, Röymark, Oppöyen - K.H. Spets, Ask, Martinsen - Fröshaug, Fredriksen, Olsen - Huse, Olimb, L.E. Spets. Trenér: Ray Johansen.

Česká republika: Jakub Kovář - Němec, Čáslava, Sičák, Ptáček, Nakládal, Mojžíš, Štich, Derner - Šimánek, Novotný, Hubáček - Gulaš, Koukal, Průcha - Kvapil, J. Straka, R. Dlouhý - I. Rachůnek, Pech, Vantuch. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.