Plzeň měla převahu nejen v publiku, ale od 3. minuty vedla i na góly. Rychle rozehraný roh se dostal až před vápno k Jiráčkovi a jeho centr usměrnil do sítě zřejmě hrudí Bakoš.

Plzeň se v první půli moc nenadřela, přesto se dostala do několika dobrých šancí a vedení ještě do poločasu pojistila. Pomohl jí k tomu i ústecký brankář Michal Vorel, který při odkopu zaváhal, nechal si přijít příliš blízko Bakoše a pak už jen sledoval, jak se odražený míč snáší za jeho záda a plzeňský útočník ho v pohodě doklepává do sítě. Ještě do přestávky stačila Plzeň zásluhou Petrželovy střely zvýšit na 3:0

Přestávka a třígólový rozdíl sejmuly z obou týmů nervozitu a najednou se hrál velmi pohledný fotbal a hra se přelévala ze strany na stranu. Domácí se dokonce domáhali uznání gólu Stožického, který v 70. minutě uklidil do branky zpětný pas Krbečka, ale podle rozhodčích byl už míč mimo hru.

V závěru už chodily oba týmy do útoku hodně živelně a stranou nezůstávali ani stopeři. Vyplatilo se to plzeňskému Bystroňovi, který po Petrželově pasu z pravé strany pálil do odkryté branky. V poslední minutě si to samé vyzkoušel i Ďuriš, který uzavřel gólový účet svého týmu na pěti gólech.

Slavia hrála s Hradcem bez branek

Slavia drží jarní neporazitelnost, dnes remizovala s Hradcem Králové 0:0 a udržela si devátou příčku a má stejně bodů jako Hradec, jenž je o místo za ní. Pražané měli po celý zápas mírnou územní převahu, ale spolehlivou hostující obranu nepokořili.

Hradec přijel do Edenu s pružnou a organizovanou defenzivou, ale rozhodně jen nebránil. Naopak využíval každou možnost k rychlému útočnému výpadu. Hrozil především Pilař, kterému nejprve chyběl k balonu krok a pak jeho střelu z úhlu nadvakrát zlikvidoval Vaniak. Mezitím v 28. minutě protáhl slávistického veterána mezi tyčemi pokusem z otočky Dvořák.

Pražané si sice udržovali optickou převahu, ale do velkých šancí se vinou nepřesné finální fáze takřka nedostávali. Lindra tak vylekala snad jen Horova plachtící střela, na kterou si hostující gólman počkal u své pravé tyče. Lopotné dobývání hradecké branky pokračovalo i po změně stran.

Lindrovi bylo horko po hodině hry, kdy se Čelůstka při závaru na malém vápně marně snažil patičkou doklepnout míč do sítě. Ještě blíž k rozhodující trefě měl v 70. minutě Jarolím. Hradecká obrana ho nechala při Korešově přímém kopu trestuhodně volného na malém vápně, domácí záložník však hlavičkoval nad. Prostor mezi tyčemi vzápětí netrefil ani Pospěch.

Brňané si po prohře s Teplicemi 0:1 zkomplikovali boj o záchranu

Úvod zápasu moc fotbalové krádynepřinesl. Nebezpečně vypadaly pouze brejky Brňanů. Ve 24. minutě se dostal do šance Došek, jenž ale měl málo času na zakončení a mířil nad branku.

I po změně stran byli aktivnější domácí a vytvořili si tlak. Chybělo mu však přesnější zakončení. Pokusy Dostálka i Simerského mířily vysoko nad branku. Mnohem blíže ke skórování měl v 57. minutě teplický útočník Mahmutovič, který se ocitl zcela sám před Krbečkem, jenž jeho hlavičku stačil vyrazit. O několik chvil později se vyznamenal i teplický gólman Slavík, který kryl jedovatou střelu Husára.

Závěr zápasu se už odehrál v brněnské režii, hosté svoji taktiku viditelně přizpůsobili hře na bezbrankovou remízu se spoléháním na bleskové výpady. Po jednom z nich si v 85. minutě vybojovali dva rohové kopy a ze druhého dal Rosa hlavou vítěznou teplickou tečku. V závěru se už domácí fotbalisté na zvrat nezmohli.

Budějovice poosmé za sebou nevyhrály

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali v záchranářském souboji se Slováckem 0:0 a už poosmé za sebou nezvítězili. Nejdříve si šance vytvářeli hosté, ale Fujerik, Švancara ani Kubáň v nich neuspěli. Jihočeši poté zahrozili hlavičkou Ondráška a Stráským, ale rovněž se gólově neprosadili.

Po přestávce se snadněji k zakončení dostávali opět spíše hráči Slovácka. Ale Volešákovi střela nesedla a pokus Víta Valenty mířil o pár decimetrů nad břevno Kučerovy branky. Slovácko muselo poté vystřídat brankáře, zraněného běloruského debutanta Motalygoa, který zaskakoval za potrestaného Filipka, nahradil při svém druhém ligovém startu Heča. On však už moc práce neměl. Utkání proto skončilo nerozhodně 0:0.

22. kolo Gambrinus ligy:

FK Ústí nad Labem - FC Viktoria Plzeň 0:5 (0:3)

Branky: 3. a 40. Bakoš, 45.+1 Petržela, 82. Bystroň, 90. Ďuriš. Rozhodčí: Adámek - Slavík, Santarius. Bez ŽK. Diváci: 2114.

Sestavy:

Ústí n.L.: Vorel - Dreksa (83. Hyčka), Polák, Valenta, Dvořák - Stožický, Doležal (59. Volek), Vrtělka, Martykán, Jindráček - Krbeček. Trenér: Habanec.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň (85. Brezinský), Jiráček - Trapp, Horváth - Petržela, Kolář, Rezek (71. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.

FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 85. Rosa. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Kovařík. ŽK: Husár - Rosa. Diváci: 3255.

Sestavy

Brno: Krbeček - Husár (90. Šamánek), Migliorini, Mitrovič, Hamouz - Borek, Dostálek (75. Folprecht), Simerský, Rýdel, Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek. Trenér: Večeřa.

Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Vondrášek (73. Lácha), Čajič, Ljevakovič, Jungr (59. Mareš) - Vachoušek (77. L. Došek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Možíš - Lhoták, Lakomý. ŽK: Nitrianský - Kordula, Volešák, Szmek. Diváci: 2659.

Sestavy

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Žižka, Vulin (74. P. Mezlík) - Nitrianský, Otepka, Čirkin, Benát (62. Hudson) - Ondrášek, Stráský (85. Pecka). Trenér: Šilhavý.

Slovácko: Motalygo - Kuncl, Kordula, R. Mezlík, Kubáň - Fujerik, V. Valenta, Perůtka, Urbánek - Volešák (59. J. Valenta), Švancara (85. Szmek). Trenér: Soukup.

Slavia Praha - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Čelůstka, Pospěch - Klapka, Mišinský, P. Černý. Diváci: 6291.

Sestavy

Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Kaufman - Hora (80. M. Černý), Janda (60. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Kisel - Pospěch. Trenér: Petrouš.

Hradec: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek - Rezek, Fischer, Klapka (57. Hochmeister), Poděbradský (83. Karal) - Mišinský (62. P. Černý), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.

1. Plzeň 22 17 3 2 55:20 54
2. Sparta 22 15 1 6 35:14 46
3. Jablonec 22 13 4 5 45:21 43
4. Olomouc 22 11 5 6 39:18 38
5. Mladá Boleslav 22 10 7 5 38:26 37
6. Teplice 22 10 5 7 32:30 35