Hokejisté Washingtonu si počtvrté za sebou zajistili prvenství v Severovýchodní divizi a tím i výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off.

Ovečkin: za šest let 300 gólů

Přispěl k tomu i Alexandr Ovečkin, který vstřelil svůj třístý gól v NHL. "Dát 300 gólů za šest let, to je velký výkon a musím za to poděkovat především skvělým spoluhráčům," prohlásil ruský kanonýr.

Buffalo se výhrou nad Tampou posunulo na sedmé místo tabulky Východní konference a navýšilo náskok před devátou Carolinou na pět bodů. Hvězdou zápasu se stal Thomas Vanek, který dal hattrick – ten ukončil v poslední minutě, v níž definitivně pojistil výhru svého týmu.

Účast ve vyřazovacích bojích si zajistili hokejisté Montrealu, kteří udolali Chicago 2:1 v prodloužení. Rozhodující gól dal nováček P. K. Subban, kterého v nastaveném čase fauloval Jonathan Toews a mladý obránce pak po 41 vteřinách sám přesilovku využil.

Joel Quenneville, kouč Chicaga, které si v tabulce Západní konference drží poslední postupovou, osmou postupovou příčku, tvrdil, že Subban faul nafilmoval. "Jonathann se soupeře vůbec nedotkl," zlobil se Quenneville.

Náskok Chicaga se ztenčil

Chicago má už jen dvoubodový náskok na devátý Dallas, který porazil 3:0 Columbus. Oběma celkům zbývá sehrát ještě tři zápasy. Play-off mají hodně blízko hokejisté Nashvillu, kteří porazili 6:3 Atlantu, do jejíž branky naskočil Ondřej Pavlec až za stavu 0:4. Nashville potřebuje k postupové jistotě jediný bod, pomůže mu i jakákoliv prohra Dallasu.