Gunners ztrácejí šest zápasů před koncem soutěže na vedoucí Manchester United sedm bodů, navíc mají jedno utkání k dobru.

Svěřenci trenéra Arséna Wengera přerušili sérii pěti soutěžních utkání bez výhry. Venku zvítězili vůbec poprvé od 19. ledna, kdy v Anglickém poháru zdolali druholigový Leeds.

Úspěšný návrat do branky hostů prožil německý veterán Jens Lehmann. Jednačtyřicetiletý gólman musel narychlo zastoupit Španěla Manuela Almuniu, který se zranil při předzápasovém rozcvičování. Lehmann naposledy chytal za "Kanonýry" před třemi lety, nedávno se vrátil z fotbalového důchodu a podepsal s nimi smlouvu do konce sezony.

Arsenal v prvním vzájemném duelu na stadionu Emirates deklasoval Blackpool 6:0 a dobře začal i na půdě zachraňujícího se soupeře. Hosty poslal do vedení v 18. minutě záložník Abou Diaby a hned za tři minuty zvýšil bek Emmanuel Eboué.

Do druhého poločasu měli naopak lepší nástup domácí a z jejich velkého náporu snížil v 52. minutě útočník Gary Taylor-Fletcher. Londýnské mužstvo, na jehož lavičce zůstal reprezentační kapitán Tomáš Rosický, však soupeři vyrovnat nedovolilo. Vítězství Arsenalu pojistil čtvrt hodiny před koncem nejlepší střelec mužstva Robin van Persie svým dvanáctým ligovým zásahem v sezoně.

V druhém nedělním zápase porazila Aston Villa na domácím hřišti Newcastle nejtěsnějším rozdílem.

Výsledky Premier League – 32. kolo:

Blackpool – Arsenal 1:3 (52. Taylor-Fletcher – 18. Diaby, 21. Eboué, 76. Van Persie), Aston Villa – Newcastle 1:0 (24. Collins).