Vedoucí Borussia totiž v sobotu pouze remizovala na hřišti Hamburku 1:1, čehož využil druhý Bayer a porazil nováčka soutěže, přestože prohrával 0:1.

Domácí se v BayAreně proti předposlednímu celku tabulky dlouho trápili a v 58. minutě dokonce inkasovali úvodní branku. Přes nedůrazné obránce se prosadil záložník hamburského klubu Charles Takyi.

Leverkusen, za který odehrál úvodní hodinu reprezentační bek Michal Kadlec, však nakonec překvapení nedopustil. V 66. minutě nejprve vyrovnal útočník Stefan Kiessling a jedenáct minut po něm dokonal obrat střídající středopolař Lars Bender.

Domácí zvítězili v bundeslize popáté za sebou, ale příští týden je čeká těžký duel na půdě mistrovského Bayernu Mnichov. Naopak St. Pauli nebodovalo v sedmém utkání po sobě a zůstává na sestupovém sedmnáctém místě.

O další dva body zpět je poslední Mönchengladbach, který deklasoval na svém stadionu Kolín nad Rýnem 5:1 a dál bojuje o záchranu.

Výsledky Bundesligy - 29. kolo:

Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 5:1 (34. a 39. Reus, 29. Arango, 65. Daems z pen., 67. Nordtveit - 50. Novakovič), Leverkusen - St. Pauli 2:1 (66. Kiessling, 77. Bender - 58. Takyi).

1. Dortmund 29 20 6 3 59:18 66
2. Leverkusen 29 18 7 4 59:35 61
3. Hannover 29 17 2 10 42:40 53
4. Bayern Mnichov 29 15 7 7 61:35 52
5. Mohuč 29 14 3 12 43:37 45
6. Norimberk 29 12 7 10 43:38 43
7. Hamburk 29 12 6 11 44:45 42
8. Freiburg 29 12 5 12 38:41 41