Barcelonský Lionel Messi a madridský Cristiano Ronaldo se předhání ve střílení gólů a přetahují se o pozici nejlepšího fotbalisty světa, poslední tři roky jím byl vždy jeden z těchto dvou.

Kdo je lepší? Messi, nebo Ronaldo? Otázka, na kterou baví hledat odpověď celý fotbalový svět. A oba hráči všem dávají do ruky slušné argumenty – Messi letos nasázel ve všech soutěžních zápasech už 49 gólů, Ronaldo se nenechává zahanbit a trefil se jednačtyřicetkrát. Ve španělské lize vede Messi poměrem 30:29. Vypadá to jako souboj, který je tak trochu mimo pozemskou realitu.

A právě počínání těchto dvou může výrazně určit ráz El Clásica. To podzimní skončilo drtivým vítězstvím Barcelony 5:0, Messi šéfoval katalánskému orchestru, Ronaldo si neškrtl a zaujal tak nejvíce svou rozepří s barcelonským koučem Pepem Guardiolou.

"Mysíme si, že můžeme hrát stejně dobrý fotbal jako oni, protože nejsou přece z jiného světa. Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlépe. A já doufám, že to bude Madrid,“ nechal se před sobotním šlágrem slyšet Ronaldo. V zápase skórovali jako Messi, tak i Ronaldo. Oba se trefili z pokutového kopu.

Ačkoliv jsou oba výteční kanonýři, některé statistiky před El Clásicem jdou proti nim. Ronaldo v sobotu dal Barceloně vůbec svůj první gól, Messi se premiérově trefil proti týmu, který vedl trenér José Mourinho, a to až na devátý pokus. Proti Realu se ale malý Argentinec trefil už osmkrát a vstřelil mu i svůj vůbec první hattrick.

Sobotní klání bylo prvním ze čtyřdílné série El Clásico. Ve středu si to oba kluby rozdají ve finále španělského poháru a v dalších dvou týdnech se střetnou o postup do finále Ligy mistrů. Těšme se.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist