Český gólman zneškodnil všech 22 střel Rangers a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Jeho spoluhráči vstřelili oba góly v úvodu druhé třetiny, když nejprve ve 23. minutě otevřel skóre Jason Chimera a o dvě minuty později zvýšil v přesilovce na 2:0 Jason Arnott. Mladý brankář má z posledních čtyřech zápasů fantastický průměr jedné obdržené branky na utkání.

Neuvirth podržel svůj tým zejména v první třetině, kdy čelil 13 střelám. "Prvních deset minut zápasu jsme byli pod tlakem a skoro celou třetí třetinu jsme strávili v našem obranném pásmu. To by se nám nemělo stávat, pokud chceme být v play off úspěšní," poznamenal trenér Capitals Bruce Boudreau.

Jeho protějšek John Tortorella svůj tým navzdory porážce chválil. Stejně jako řada hráčů Rangers po zápase žehral na nepřízeň štěstí. "Myslím, že jsme podali mnohem lepší výkon než v prvním utkání," prohlásil optimisticky Tortorella.

Zejména při druhém inkasovaném gólu měl jeho tým smůlu. Arnott dorážel puk do odkryté branky poté, co se k němu kotouč nečekaně odrazil po zblokované střele Mika Greena.

Vede Vancouveru, Tampa a Anaheim srovnali

Druhé vítězství vybojoval v pátek také nejlepší tým základní části Vancouver, jenž udolal Chicago 4:3. Dvěma góly a jednou asistencí se na výhře Canucks nad obhájcem titulu podílel švédský útočník Daniel Sedin, asistenci u třetí branky Blackhawks si připsal Michael Frolík.

Zápas číslo 2 naopak nezvládli hokejisté Pittsburghu, kteří po výhře v prvním duelu 3:0 tentokrát podlehli Tampě vysoko 1:5. Hosté rozhodli o svém triumfu už v první třetině, kterou vyhráli 3:0.

Na 1:1 vyrovnal sérii také Anaheim, který porazil Nashville 5:3. Hosté prohrávali po dvou třetinách už 1:4, v třetím dějství sice dokázali dvěma góly zápas zdramatizovat, jejich naděje na vyrovnání ale utnul v poslední minutě gólem do prázdné branky při power play Bobby Ryan.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.