Třicetiletý český fotbalista, který přestoupil do týmu předloňského bundesligového mistra na konci ledna z Anderlechtu, se dočkal prvního zásahu v desátém zápase. V dnešním "záchranářském" duelu přišel na hřiště v 52. minutě a těsně před koncem normální hrací doby pomohl týmu vydolovat alespoň bod.

Domácí sice poslal do vedení ve 39. minutě chorvatský útočník Mario Mandžukič, ale hostující Deniz Naki a Mathias Lehmann po přestávce zápas otočili. Staronový trenér Wolfsburgu Felix Magath se tak ani ve čtvrtém utkání na lavičce nedočkal vítězství.

Jeho tým zvítězil z posledních jedenácti zápasů jen jednou a zůstává na šestnácté příčce, znamenající účast v baráži. St. Pauli je jen vinou horšího skóre sedmnácté.

Hloušek s Morávkem prohráli

Hamburk s Davidem Jarolímem v záloze bez branek remizoval s třetím Hannoverem. Po třetím nerozhodném výsledku za sebou přišel o šanci výrazněji se přiblížit příčkám, které zajišťují účast v příštím ročníku Evropské ligy.

Doma se nedařilo ani Kaiserslauternu. Nováček soutěže, v jehož záloze odehrál celé utkání Jan Morávek a 76 minut Adam Hloušek, podlehl Norimberku 0:2.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Hamburk - Hannover 0:0, Hoffenheim - Frankfurt 1:0, Kaiserslautern - Norimberk 0:2, Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:3, Wolfsburg - St. Pauli 2:2, Brémy - Schalke 1:1.