Na lídra Premier League ztrácejí "Blues" po 32 odehraných utkáních osm bodů.

West Bromwich měl proti favoritovi povedený vstup do utkání. V 17. minutě otevřel skóre nejlepší domácí střelec Peter Odemwingie, který zakončil akci spoluhráčů přehozením vyběhnuvšího brankáře Petra Čecha.

V následujících devíti minutách však Chelsea zápas otočila. Po dorážkách se prosadili ofenzivní hráči z Pobřeží slonoviny Didier Drogba a Salomon Kalou. Náskok pak pojistil v poslední minutě prvního poločasu umístěnou ranou záložník Frank Lampard.

"Byli jsme soustředění, pevní a celkově jsme sehráli povedený zápas. Důležité bylo, že jsme reagovali okamžitě po jejich brance a ještě v prvním poločase třikrát skórovali," řekl po utkání stanici Sky Spots trenér Carlo Ancelotti, o jehož pozici v Chelsea se po nezdaru ve čtvrtfinále Ligy mistrů začalo ještě více spekulovat.

Kováč se nevešel ani na lavičku

Italský kouč tentokrát v základní sestavě dal přednost Didieru Drogbovi před trápícím se Španělem Fernandem Torresem, jenž proti WBA odehrál pouze závěrečných osm minut. "Stále má mou důvěru. Možná, že ztratil trochu sebevědomí, ale všichni v klubu dál věří jeho kvalitám," dodal Ancelotti.

Londýnské mužstvo dokázalo Albion porazit ve čtrnáctém ligovém utkání za sebou a navázalo na drtivé domácí vítězství 6:0 z úvodního srpnového kola. "Baggies" vyšli bodově naprázdno až v sedmém zápase pod vedením trenéra Roye Hodgsona.

Důležité vítězství v boji o záchranu získala Aston Villa, který otočila zápas s West Hamem a na hřišti londýnského mužstva zvítězila 2:1. Hosté se díky trefám Darrena Benta a střídajícího Gabriela Agbonlahora posunuli v neúplné tabulce ze čtrnáctého na deváté místo.

"Kladiváři" sice vedli brankou Robbieho Keana ze třetí minuty, po třetím ligové prohře v řadě se ale propadli na předposlední příčku. Ani na lavičce West Hamu nebyli záložník Radoslav Kováč a náhradní brankář Marek Štěch.