O mistrovi tak rozhodne úterní pátý zápas v Praze. Sérii prodloužil kapitán Tatranu Milan Fridrich, jenž dal v čase 69:36 svou čtvrtou branku v zápase.

Pražané v utkání potvrzovali, že se jim nedaří podle představ v koncovce. Od začátku zápasu byl na koni jejich soupeř, který postupně vedl 1:0 i 4:1. A když se Fridrichovi podařilo v 38. minutě snížit, na 4:2 o několik sekund později zvýšil Šmída. Ostrava tak před třetí periodou vedla už 5:2.

Tatran ale opět předvedl pověstný finiš. V 47. minutě se ve velkém brankovišti prosadil Fridrich a za 112 vteřin skóroval po přihrávce Podhráského Von der Pahlen.

Ideální možnost vyrovnat měl už v 54. minutě Fridrich, ale neproměnil trestné střílení. V čase 57:29 už ale v power-play Fridrich dovršil hattrick. V nastavení byl aktivnější Tatran a 24 vteřin před koncem prodloužení korunoval svůj střelecký večer Fridrich.

Ostrava fyzicky odešla

"Zápas se pro nás nevyvíjel příznivě, ale řekli jsme si, že budeme hrát do posledního dechu a bojovat silou vůle. Pomohlo nám, že soupeř fyzicky odešel. Když jsme začali dotahovat, tak neměl síly na obrat. Jsme rádi, že jsme vrátili sérii domů," řekl asistent trenéra Střešovic Tomáš Kafka. Rozhodující zápas bude hrát Tatran, který ovládl třináct z dosavadních 17 ročníků extraligy, ve své oblíbené hale na Letné.

Ostravané měli blízko k premiérovému titulu, ale "hrozí" jim podeváté stříbrná pozice. "Byli jsme zase dvě třetiny lepší, ale poslední třetina nám nevyšla podle představ. Zase se opakovala situace z druhého zápasu. Někteří naši kluci měli nervozitou svázané ruce a docházelo k chybám, které rozhodly," prohlásil zklamaný trenér FBC Martin Smeták.

Finále play-off extraligy florbalistů - 4. zápas:

FBC Ostrava - Tatran Střešovice 5:6 v prodl. (1:0, 4:2, 0:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Krzyžanek (Curney), 29. Šmída (Curney), 32. Žák (Daniš), 35. Curney (Hanic), 38. Šmída (Dziurdzik) - 23. Klimeš (Olšiak), 38. Fridrich (Von der Pahlen), 47. Fridrich (Von der Pahlen), 49. Von der Pahlen (Podhráský), 58. Fridrich, 70. Fridrich. Rozhodčí: Nováček, Vašíček. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 500. Stav série: 2:2.