Semifinalistu ze třetí nejvyšší soutěže bude mít tuzemský fotbalový pohár. Mezi poslední čtyři týmy Ondrášovka Cupu postoupila Hanácká Slavia Kroměříž, když i v odvetě porazila prvoligovou Zbrojovku Brno. O finále bude hrát s Mladou Boleslaví, která po výhře na svém stadionu zvítězila i v Plzni 2:1.

Hanácká Slavia Kroměříž - FC Zbrojovka Brno 1:0

Brněnští hráči sice v Kroměříži měli po většinu zápasu převahu, ale šance si nevytvářeli. Nový brněnský kouč  René Wagner zamíchal sestavou, z nedělní sestavy proti Liberci zůstali jen tři hráči, ale rozdíl dvou soutěží příliš patrný nebyl.

Kroměříž většinou bránila ale po dvou ošemetných situacích před vlastní brankou zahrozila i ona a Hronek v 19. minutě trefil břevno.

Snaha Brňanů prosadit se přehuštěným středem kroměřížské obrany končila v nepřesných přihrávkách. Stejným způsobem si vedli Brňané i při pokusech o křídelní hru, kdy centrované míče sbíral brankář Vogl nebo oba domácí stopeři.

V závěru poslal kouč Wagner na hřiště zkušené Dostálka a Doška, ale ani to nepomohlo. Naopak v posledních deseti minutách začala Kroměříž častěji útočit a po rychlém brejku Hromka do otevřené obrany zakončil Hajdarovič pět minut před koncem své sólo vítězným gólem.

"Hráči podali momentální maximum. Ale brzdí je špatná koncovka. Kdo nehrál fotbal, to těžko pochopí. Tíha zodpovědnosti je hrozně velká. A ta nás zatím sráží," konstatoval zklamaný Wagner.

Branka: 85. Hajdarovič. Rozhodčí: Možíš - Kordula, Peřina. ŽK: Handl, Klabal, Stojaník, Šilinger - Pašek, Hamouz, Folprecht, Dostálek. Diváci: 2455. Poločas: 1:0. První utkání: 2:1, postoupila Kroměříž.

Kroměříž: Vogl - Stojaník, Šilinger, Klabal, Kovařík - Fiala (90. Havlík), Budín, Matoušek, Hromek, Handl (72. Hajdarovič) - Janča (83. Poturovič). Trenér: Lehkoživ.

Brno: Bureš - Pašek, Simerský, Pernica, Hamouz - Valenta (57. Přerovský), Borek (61. Dostálek), Folprecht, Střeštík (70. Došek) - Rabušic, Šamánek. Trenér: Wagner

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2

Plzeň sice v lize dál kráčí za titulem, ale v poháru končí. V pohledné zápase sice měla navrch, ale ze šancí, které si dokázala vytvořit úspěšně zakončil jen jedinou Martin Fillo. "Trenér mi dal šanci po dlouhé době, je to pro mě důležitý zápas," konstatoval střelec po prvním poločase a přál si po přestávce další góly.

Ty už ale nepřišly. Jiráček měl sice ideální pozici na desítce soupeřova pokutového území, ale míč dobře netrefil. zato hbitý Chramosta si skvěle naběhl na ideální Kuličův centr, dostal se za obránce a trefil se k tyči. "Hlavně, že jsem si ten míč od Kuldy dobře zpracoval a pak už jsem jen vystřeli a spadlo to tam," nedělal ze své vyrovnávací trefy žádné umění.

Plzeň, která prohrála v Boleslavi 1:2 teď musela dát gól. Útočila, ale do šance se opět řítil Cgramosta, kterého stoper Bystroň ve "vápně" fauloval - rozhodčí však Plzni odpustil penaltu. Když Chramostu vystřídal Řek Dimutsos, obrana Plzně si neoddechla. Naopak.

Mladík vyřešil rychlou akci jeden na jednoho uvolněním na hranici pokutového území a míč poslal do šibenice branky, jejíž břevno pak stačil ještě v závěru trefit. Plzeňský kouč Vrba musel konstatovat: "Dali nám lekci z produktivity, za čtyř střel na branku dali dva góly a ještě trefili břevno."

Branka: 10. Fillo - 49. Chramosta, 85. Dimutsos. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Koval. ŽK: Rolko, Kysela. Diváci: 3041. Poločas: 1:0. První zápas 1:2. Postoupila Mladá Boleslav.

Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Jiráček, Horváth, Kolář , Fillo (82. Brezinský) - Rezek. Trenér: Vrba.

Boleslav: Šeda - Kysela, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Mendy, Opiela, Kúdela, Fabián (70. Táborský) - Chramosta (81. Dimutsos), Kulič (90. Procházka). Trenér: Stanner.