Hokejisté Chicaga Stanley Cup neobhájí. Dokázali sice zdramatizovat sérii s Vancouverem a stav 0:3 na zápasy otočili na 3:3, ale v rozhodujícím sedmém zápase uspěl nejlepší tým základní části soutěže.

Hrdinou Vancouveru je útočník Burrows, který dal oba góly. Po tom úvodním sice na začátku třetí třetiny neproměnil trestné střílení a jeho spoluhráči zahodili spoustu dalších šancí, ale výborně chytající Roberto Luongo dlouho držel čisté konto.

O vedení 1:0 přišli hráči Vancouveru až dvě minuty před koncem základní hrací doby ve vlastním oslabení, kdy využil zaváhání obrany Jonathan Toews.

V prodloužení však chybovali i Blackhawks. Nejprve v úvodu nevyužili přesilovou hru, v šesté minutě pak chybovali v rozehrávce, puku se zmocnil Burrows a dělovkou z mezikruží jej napálil nad vyrážečku do té doby fantasticky chytajícího Coreyho Crawforda.

Postup do druhého kola si v úterý vybojovali také hokejisté Philadelphie, kteří v sedmém utkání série porazili Buffalo 5:2.

U všech tří gólů v zápase mezi Montrealem a Bostonem byl na ledě útočník Tomáš Plekanec. Hokejisté Montrealu zvítězili díky dvěma gólům v dvojnásobné přesilovce nad Bostonem 2:1. Vyrovnali tak stav série na 3:3 a vynutili si sedmý zápas, který se hraje ve středu v Bostonu.

Boston doplatil na nedisciplinovanost, kterou podtrhl vyloučením na pět minut a do konce zápasu Milan Lucic za naražení Jaroslava Špačka na mantinel, po němž otřesenému českému obránci museli z ledu pomoci spoluhráči. Bruins inkasovali v oslabení oba góly, sami v celé sérii ještě nedali v početní výhodě ani gól.

Východní konference

Montreal - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Cammalleri (Plekanec), 26. Gionta - 21. Seidenberg. Střely na branku: 27:32. Diváci: 21.273. Stav série: 3:3.

Philadelphia - Buffalo 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky: 20. Coburn, 25. Briere, 31. Van Riemsdyk, 42. Leino, 51. Carcillo - 47. Myers, 56. Boyes. Střely na branku: 36:28. Diváci: 19.966. Konečný stav série: 4:3.

Západní konference

Vancouver - Chicago 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. a 66. Burrows - 59. Toews. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18.860. Konečný stav série: 4:3.