Hokejisté Washingtonu s českým brankářem Michalem Neuvirthem jsou na pokraji vyřazení z play off NHL. Nejlepší tým Východní konference po základní části podlehl v třetím utkání 2. kola na ledě Tampy Bay 3:4 a prohrává v sérii už 0:3 na zápasy.

Lightning, kteří vyhráli šestý zápas za sebou rozhodli o svém vítězství ve 46. minutě, kdy Steven Stamkos a Ryan Malone dvěma góly během 24 sekund otočili skóre z 2:3 na 4:3. Postup do konferenčního finále si může Tampa vybojovat ve středu na domácím ledě, kdy je na programu čtvrtý zápas.

V druhém úterním utkání zvítězili hokejisté Vancouveru v Nashvillu 3:2 v prodloužení a ujali se vedení v sérii 2:1. Rozhodující gól Canucks vstřelil v 11. minutě nastavení v přesilové hře Ryan Kesler.

Východní konference - 3. zápas:

Tampa Bay - Washington 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 12. Bergenheim, 32. Lecavalier, 46. Stamkos, 46. Malone - 21. Knuble, 28. Carlson, 38. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 58 minut, z 30 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,7 procenta. Střely na branku: 30:32. Diváci: 20.613. Stav série: 3:0.

Západní konference - 3. zápas:

Nashville - Vancouver 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 11. Legwand, 54. Ward (Erat) - 22. a 71. Kesler, 44. Higgins. Střely na branku: 30:47. Diváci: 17.113. Stav série: 1:2.