Ministr Heger ze zaručeně konzervativní TOP 09 navrhuje, aby již šestnáctileté dívky mohly podstoupit potrat bez vědomí rodičů. Jako by nestačilo, že podle stávající „právní“ normy mohou zabíjet též, ovšem s tím rozdílem, že jsou o jejich činu následně informováni jejich zákonní zástupci. Barbarizace české společnosti tím pod taktovkou TOP 09, sdružující mnohé bývalé lidovce a věřící křesťany, dosahuje nové mety.  Jak se k návrhu zákona postaví katolík Nečas?

Ministerstvo zdravotnictví obhajuje další liberalizaci potratové praxe poukazem na potřebu uvedení zákona do souladu s Úmluvou o právech dítěte. Již to samo o sobě ukazuje, jak perverzní je soudobé pojetí lidských práv. Adolescent si nesmí dát frťana, koupit si tabák nebo sednout za volant. Smí však bez vědomí rodičů souložit a počatý lidský život hned v zárodku nezvratně uhasit. A tomu dnešní liberální Západ říká dětská práva.

Hegerův potratový zákon však není útokem jen na počatý lidský život, jeho kontext je ještě zlověstnější. Je útokem proti rodičovské autoritě, která je ke společnému rodinnému životu nezbytná. Vychází-li se z předpokladu, že rodič nemá právo vědět o tom, že je jeho nezletilá dcera těhotná, podkopávají se tím samotné základy civilizované formy lidského soužití.

Společnost, která takto přistupuje k lidskému životu a rodině, na sebe svolává Boží hněv. A na něj jsou i americká komanda krátká.

P.S. Napsal jsem v této věci všem poslancům  a poslankyním za TOP 09 a vyzval je k odmítnutí této novely, prosazované jejich ministrem. O dílčích reakcích a celkovém výsledku vás budu informovat.