Bruins rozhodli v pátek ve třetí třetině, v níž čtyřmi góly zlomili stav 1:1. U první branky týmu si asistenci připsal David Krejčí, který byl s devíti body za čtyři góly a pět přihrávek ve čtyřech zápasech jedním z hlavních strůjců postupu Bostonu do finále Východní konference.

Do něho se Bruins probojovali poprvé od roku 1992 a se střetnou s Tampou Bay.

Boston nepřipustil zopakování loňského zázraku Philadelphie, která ho vyřadila, přestože Bruins vyhráli první tři zápasy série.

Flyers se zapsali do historie jako třetí tým, jemuž se to povedlo. "Z minulého roku jsme se poučili. Stal se z nás teď tým, který o to více toužil uspět a postoupit. Jsem rád, že loňský rok můžeme hodit za hlavu. Je to dobrý pocit," uvedl Milan Lucic, autor dvou branek v zápase.

V podobném duchu mluvil i brankář Bostonu Tim Thomas, který v sérii inkasoval pouze sedmkrát. "Upřímně řečeno jsem rád, že je to za námi.

Pořád slyšíte rozebírat tu loňskou situaci, ale my jsme to museli ignorovat, abychom byli schopni vyhrát tuhle sérii. Je mi jasné, že čím déle by nám to trvalo, tím hlasitěji by se o tom mluvilo. Takže jsem rád, že je to za námi a doufám, že jsme zahnali nějaké démony," podotkl Thomas.

Útočník Philadelphie Mike Richards nezastíral zklamání. Flyers, kt

Detroit poprvé vyhrál

Naopak hráči Detroitu odvrátili první hrozbu vyřazení, když na svém ledě udolali San Jose 4:3 a snížili stav série na 1:3.

Red Wings měli dobrý vstup do utkání, i díky dvěma gólům obránce Nicklase Lidströma vedli už v první třetině 3:0. Slibný náskok ale v dalším průběhu promrhali a o jejich těsné výhře rozhodl až v předposlední minutě Darren Helm.

"Pro nás to bylo, jako bychom vyhráli v prodloužení, protože jsme museli dát gól, museli jsme vyhrát," prohlásil po utkání autor vítězné trefy.

"Hráli jsme dnes s větší touhou a vůli po vítězství. I když se dokázali vrátit do zápasu a ve třetí třetině vyrovnali, tak jsme se drželi našeho plánu a díky tomu jsme zvítězili," uvedl kapitán týmu Lidström, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápas:

Boston - Philadelphia 5:1 (1:0, 0:1, 4:0)

Branky: 13. a 56. Lucic (na první Krejčí), 43. Boychuk, 59. Marchand, 60. Paille - 34. Versteeg. Střely na branku: 27:23. Diváci: 17.565. Konečný stav série: 4:0.

Západní konference - 4. zápas:

Detroit - San Jose 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky: 12. a 19. Lidström, 7. Bertuzzi, 59. Helm - 19. Couture, 34. Boyle, 42. Heatley. Střely na branku: 40:28. Diváci: 20.066. Stav série: 1:3.