Barus si vítězství cenil zejména proto, že na startu se cítil trochu unaven. Natřicátém kilometru se však už pokusil o únik z vedoucí trojice. „Na 39 kilometru semi už podařilo mým soupeřům se vzdálit a v závěrečných kilometrech jsem našelještě dost sil, abych náskok udržel a vytvořil dokonce své osobní maximum,“ usmívalse Keňan.

Druhý Mungara byl o půl minuty pomalejší, ale také neskrýval spokojenost. „Jemi 38 let a v rychlém závodě jsem si vytvořil osobní rekord,“ zdůraznil. Naopak třetíKosgei zřejmě počítal s lepším vysvědčením. „Trať byla náročnější a těžší, než jakoujsem zvyklý,“ dodal bronzový maratonec.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se