Svěřenci Aloise Hadamczika mají už jisté první místo v osmifinále skupiny E, a tak v souboji s Německem jim o nic nejde. Nicméně si určitě v souboji s outsiderem budou chtít udržet čest a neporazitelnost.

A Češi už znají i soupeře do duelu o postup mezi nejlepší čtyři. Spojené státy totiž podlehly Švýcarsku 3:5, a tak je ve čtvrtfinále čeká právě zatím neporažený výběr České republiky.

Trenéři budou v zápase s Německem šetřit některé opory a vyzkoušejí nové varianty složení jednotlivých pětek. V brance nastoupí od začátku Jakub Štěpánek, Roman Červenka se zase posune do druhého útoku k Patrikovi Eliášovi.

Dva hráči zranění Arťuchinem v předchozím zápase s Ruskem mají rozdílné osudy. Zatímco Milan Michálek dostal volno, Karel Rachůnek je v sestavě.

Zůstanou Češi neporaženi i po utkání s Německem?
Zápas sledujeme on-line.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:07

Sestavy:

Německo: Endras - Krueger, Dietrich - Holzer, Braun -Lavallee, Hördler - Reul, Goc - Wolf, Hospelt, Rankel -Müller, Reimer, Ullmann - Kreutzer, Barta, Greilinger -Tripp, Schütz, Gogulla

Česko: Štěpánek - Michálek, Rachůnek - Židlický,Škoula - Krajíček, Čáslava - Němec - Jágr, Plekanec,Červenka - Havlát, Eliáš, Průcha - Voráček, Marek,Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček

20:07

Dobrý den. Vítejte u online přenosu ze zápasu Česko - Německo.

20:12

Utkání začalo.

20:15

1. minuta - Po 51 sekundách vedou Češi 1:0. Petr Průcha stínoval před německou brankou a Plekancovo nahození si do vlastní branky srazil Krüeger.

20:18

2. minuta - Eliáš se dostal do potyčky před německou brankou. Rozhodčí vyloučil po jednom hráči na každé straně.

20:19

2. minuta - Němci rychle vyrovnávají na 1:1. Štěpánek neudržel zdánlině slabou střelu a Tripp pohotově dorazil puk za záda českého brankáře.

20:21

3. minuta - Hra se po divokém úvodu uklidnila. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

20:22

4. minuta - Jágr hledal před brankou Červenku, ale tomu puk v klíčové chvíli přeskočil čepel.

20:23

6. minuta - Němci střílejí ze všech pozic a na chvíli pozlobili Čechy v jejich obranném pásmu.

20:24

7. minuta - Tečovanou střelu Hubáčka německý brankář Endras bez problémů vyrazil levým betonem.

20:26

8. minuta - Jágr vysouval Plekance do zajímavé pozice, ale snažení českého týmu zastavil hvizd rozhodčího - postavení mimo hru.

20:28

9. minuta - Havlátova nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Štěpánkem.

20:31

11. minuta - Češi vedou 2:1. Další vlastní gól Německa. Frolík napálil puk do Hölzera, od jehož kolena se odrazil puk za bezmocného Endrase.

20:33

12. minuta - Gocova střela od modré sražena do ochranné sítě.

20:34

13. minuta - Dobré střídání druhé české formace. Havlát se prodral německou obranou a dostal se až k zakončení. Endras byl tentokrát na místě.

20:36

14. minuta - Českým obráncům se daří zastavovat německé útoky ve středním pásmu. Aktivnější jsou v posledních minutách svěřenci kouče Hadamczika.

20:38

16. minuta - Červenka našel mezi kluhy Jágra, ale česká osmašedesátka nedokázala těžkou přihrávku zkrotit.

20:40

17. minuta - Jágr zahákoval Kreutzera a Německo si zahraje první přesilovku.

20:41

18. minuta - Němci se nemůžou usadit v českém obranném pásmu. Češi hrají přesilovku výborně.

20:43

19. minuta - Jágr v situaci 2 na 1 přihrál Červenkovi, kterému se puk zadrhl a ještě se našel ve druhé vlně Rachůnka. Český obránce, ale nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.

20:45

20. minuta - Poslední vteřiny první třetiny se odehrávají v německém obranném pásmu.

20:46

Konec první třetiny.

21:01

Začala druhá třetina.

21:02

21. minuta - Česká první formace si prodlužuje střídání a je to znát na pohybu hráčů.

21:03

22. minuta - Kreuzerovu střelu zblokoval Eliáš. Vzápětí Havlát v ofsajdu.

21:04

23. minuta - Voráček se pustil mezi tři Němce a akci zakončil střelou do Endrasovy hrudě.

21:05

23. minuta - Tripp srazil u mantinelu Čáslavu a je vyloučen.

21:06

23. minuta - Češi vedou 3:1. Jágr našel přihrávkou skrz německé obranné pásmo Rachůnka, který střelou z první přidal třetí gól českého týmu.

21:09

24. minuta - Havlát si vyměnil puk s Eliášem, ale další kombinaci zamezila nepřesnost Martina Havláta.

21:10

25. minuta - Štěpánek nejprve inkasoval ránu zezadu do masky, poté se ale vrátil do brankářského postavení a pohotově vyrazil Gocův pokus.

21:12

27. minuta - Krajíček si přidržel soupeře a je vyloučen.

21:12

28. minuta - Ullmann si prohodil na modré čáře Voráčka a našel v ideální střelecké pozici Müllera. Štěpánek se však rychle přesunul a předvedl skvělý zákrok.

21:14

29. minuta - Další skvělý zákrok Štěpánka. Tentokrát vychytal Geilingera, který pálil nečekaně z otočky.

21:16

30. minuta - Němci se po přesilovce osmělili a zavřeli český tým v obranném pásmu. Štěpánek ale zasahovat nemusel.

21:18

31. minuta - Ullmann pálil švihem od pravého mantinelu, Štěpánek v pohodě ukryl puk v lapačce.

21:20

32. minuta - Pěkná kombinace českého týmu. Po Rolinkově přihrávce se Krajíček snažil najít ještě Jana Marka, k němu se ale puk nakonec kvůli zásahu německé obrany nedostal.

21:22

33. minuta - Průcha s snažil najít Havláta, ale přihrávku naslepo pokryla německá obrana.

21:24

34. minuta - Müller si stáhl puk do středu a tvrdě vypálil zápěstím, Štěpánek vyrazil puk pravým ramenem do ochranné sítě.

21:25

35. minuta - O podobnou akci jako Müller se na druhé straně pokusil Voráček. Opět byl ale vítězem situace brankář.

21:26

36. minuta - Kreutzer zahákoval Voráčka a půjde si na dvě minuty sednout na trestnou lavici.

21:28

36. minuta - Češi vedou 4:1. Jágovu střelu srazil Goc přímo před Plekance, který doklepl puk do poloprázdné branky. Český tým využil druhou přesilovku.

21:29

37. minuta - Češi vedou 5:1. Druhá česká formace doslova rozebrala německou obranu. Havlát předal puk Průchovi, který křižnou přihrávkou našel Patrika Eliáše. Útočník New Jersey pohodlně přidal pátý gól českého týmu.

21:32

38. minuta - Tempo utkání mírně polevilo. Český tým kontroluje hru.

21:34

39. minuta - Česká první formace předvedla další pěknou kombinaci. Jágr se ale k zakončení nedostal.

21:35

Konec druhé třetiny.

21:50

21:52

41. minuta - Hadamczik zkouší zamíchat sestavou a Červenku posílá do druhé formace k Eliášovi a Havlátovi.

21:53

42. minuta - Štěpánek si připisuje další dva spolehlivé zákroky a ukazuje, že je spolehlivou dvojkou.

21:54

43. minuta - A další dva spolehlivé zákroky Štěpánka, i když Gogullova střela byla z hodně velkého úhlu.

21:57

44. minuta - Průcha inkasoval prudkou střelu pukem do obličeje. Chvíli se zvedal z ledu a nakonec odešel rovnou do kabiny na ošetření.

21:58

45. minuta - Hospelt najel nešikovně do Štěpánka a je možná trochu přísně vyloučen.

22:00

46. minuta - Přesilovková formace v čele s Jágrem opět úředovala. Dorážku Zbyňka Michálka vleže s vypětím všech sil zachytil Endras.

22:02

47. minuta - Poměrně nepřesná část zápasu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat do souvislé kombinace.

22:03

48. minuta - Dietrich tvrdě vystřelil od modré čáry, ale Štěpánek puk dobře viděl a předvedl parádní semafor.

22:05

49. minuta - Frolíkova střela z otočky od pravého mantinelu nemohla vystrašit německého brankáře.

22:06

50. minuta - Reul prověřil Štěpánka z levého kruhu. Český brankář opět ukázal svou hbitou lapačku.

22:08

51. minuta - Jágr si pěknou stahovačkou posunul puk do středu, ale jeho následnou střelu zblokovali němečtí obránci vysoko nad.

22:09

52. minuta - Červenka objel německou branku a hledal Židlického. Jeho střelu z první ukryl Endras ve své výstroji.

22:11

53. minuta - Hölzer se postrkoval s Frolíkem a nakonec srazil českého mladíka k zemi. Rozhodčí ho vylučují na dvě minuty za hrubost.

22:13

54. minuta - Útočná trojka Jágr-Eliáš-Plekanec nezahrála svoji část přesilovky efektivně.

22:15

55. minuta - Michálek posunul puk na Hubáčka, který vyslal svoji typickou střelu z první. Puk jen těsně minul pravý horní roh Endrasovy branky.

22:16

56. minuta - Židlický se divákům předvedl efektními kličkami, k ohrožení německé branky to ovšem nevedlo.

22:18

57. minuta - Čáslava podrazil před vlastní brankou Gogulla a jde si sednout na dvě minuty na trestnou lavici.

22:20

59. minuta - Němci snižují na 2:5. Greilinger napálil puk bez rozmyšlení pod horní tyčku. Díky jeho utěšené střele Německo kosmeticky upravuje výsledek.

22:22

60. minuta - Další Greilingerovu střelu tvrdou střelu tentokrát Štěpánek kryje.

22:23

Konec zápasu.

22:26

Čeští hokejisté nakonec v pohodě dovedli poslední zápas osmifinále do vítězného konce. Nejlepším hráčem z českého týmu byl vyhrášen autor tří gólových přihrávek Jaromír Jágr.