Fotbalisté Mladé Boleslavi neukončili svoji krizi a po prohře 1:2 s Jabloncem si připsali už pátou prohru v nejvyšší soutěži za sebou.

Domácí, kteří už v předstihu viditelně šetří síly na finálový zápas Ondrášovka Cupu s Olomoucí, prohrávali už o dvě branky po trefách jabloneckého Pitáka a vlastní brance Macha.

Prohru neodvrátila ani snižující branka Řezníčka. Jablonec si už v minulém kole zajistil třetí příčku a start ve 2. předkole Evropské ligy.

Olomouc zdolala Hradec

Fotbalisté Olomouce porazili v 28. kole první ligy Hradec Králové 2:0 a v tabulce se vrátili zpátky na čtvrté místo.

Výhru zařídil dvěma góly během tří minut střídající Pavel Šultes, který tak přetrhl sedmizápasovou šňůru Východočechů bez prohry. Sigma po třech porážkách v řadě bodovala.

První poločas mnoho vzruchu nepřinesl. Diváky zvedla ze sedadel až situace z 23. minuty, když z voleje parádně opřel do míče a jeho bomba z hranice pokutového území zatřásla břevnem hostující branky.

Teprve po přestávce se hra více rozproudila. Zlatou ruku při střídání pak měl olomoucký kouč Psotka: v 57. minutě poslal na trávník Šultese, který dvěma zásahy v rozmezí tří minut rozhodl zápas. Do vedení poslal Sigmu už po devíti minutách svého pobytu na hřišti, když zblízka hlavou umístil do sítě bezchybný centr Hořavy.

28. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - FK Baumit Jablonec 1:2 (1:2)

Branky: 32. Řezníček - 8. Piták, 24. vlastní Mach. Rozhodčí: Adam - Mencl, Lhoták. ŽK: Johana, Ščuk. Diváci: 2080.

Sestavy:

Boleslav: Miller - Kysela, Janíček (53. Johana), Rolko, Mach - Mendy, Kúdela (69. Krasniki), Ščuk, Dimutsos (46. Dudka) - Řezníček, Kulič. Trenér: Stanner.

Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský - Vošahlík (81. Třešňák), Loučka, Piták (70. Vaněk), Jarolím (88. Drsek), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

SK Sigma Olomouc - FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Branky: 65. a 68. Šultes. Rozhodčí: Matějek - Santarius, Paták. ŽK: Rossi - Pilař. Diváci: 3021.

Sestavy:

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Murin, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Petr (76. Doležal), Přikryl (57. Šultes), Navrátil (82. Pospíšil). Trenér: Psotka.

Hradec Králové: Koubek - Karal, Chleboun, Hochmeister - Fischer, Klapka (70. Pokorný), Rezek (59. Štěpán), Zelený - Pilař, Dvořák, Černý (80. Jandík). Trenér: Kotal.