Zchátralý zimní stadion na Štvanci má do dvaceti dnů zmizet při nařízené demolici, ale o tom, co bude stát místo něj, se ještě bojuje. Proti původnímu záměru postavit na místě, kde Česko získalo v roce 1947 zlato na mistrovství světa, wellnes hotel, se postavila pražská radní Aleksandra Udženija. Ta chce stadion na štvanickém ostrově obnovit.

Její plány podporuje i Český svaz ledního hokeje. „Štvanický stadión je neodmyslitelně spojen s historií našeho hokeje a dalších sportovních odvětví. Vyrůstaly na něm generace skvělých hokejistů a krasobruslařů, hostil vrcholné domácí i mezinárodní události,“ uvedl dnes prezident ČSLH Tomáš Král.

Zbývá vám ještě 50 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se