Zchátralý zimní stadion na Štvanci má do dvaceti dnů zmizet při nařízené demolici, ale o tom, co bude stát místo něj, se ještě bojuje. Proti původnímu záměru postavit na místě, kde Česko získalo v roce 1947 zlato na mistrovství světa, wellnes hotel, se postavila pražská radní Aleksandra Udženija. Ta chce stadion na štvanickém ostrově obnovit.
Její plány podporuje i Český svaz ledního hokeje. „Štvanický stadión je neodmyslitelně spojen s historií našeho hokeje a dalších sportovních odvětví. Vyrůstaly na něm generace skvělých hokejistů a krasobruslařů, hostil vrcholné domácí i mezinárodní události,“ uvedl dnes prezident ČSLH Tomáš Král.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




