Ve své době byli nejrychlejšími muži planety. Kanadský sprinter Donovan Bailey a Američan Maurice Greene. Oba mají i zvláštní vzpomínku na mítink Zlatá tretra v Ostravě, kde byli mezi dalšími pozvanými atletickými legendami.
„Ostrava má v mé kariéře zvláštní místo. Byla v roce 1995 mým prvním mítinkem v Evropě v době, kdy jsem startoval svou kariéru,“ vzpomněl si Greene. „Pro mě je Ostrava taky zvláštní. Já tady naopak uzavřel svou evropskou část kariéry,“ připomněl Bailey.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





