Ve své době byli nejrychlejšími muži planety. Kanadský sprinter Donovan Bailey a Američan Maurice Greene. Oba mají i zvláštní vzpomínku na mítink Zlatá tretra v Ostravě, kde byli mezi dalšími pozvanými atletickými legendami.

„Ostrava má v mé kariéře zvláštní místo. Byla v roce 1995 mým prvním mítinkem v Evropě v době, kdy jsem startoval svou kariéru,“ vzpomněl si Greene. „Pro mě je Ostrava taky zvláštní. Já tady naopak uzavřel svou evropskou část kariéry,“ připomněl Bailey. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se