Tu radost si pamatuje každý Čech. Hokejisté vyhráli olympijský turnaj v Naganu, první se všemi nejlepšími hráči světa. Jen málo se ale ví, že Jágra, Straku a spol. hnal za historickým zlatem strach. Strach z toho, aby se neopakoval průšvih ze Světového poháru 1996, kdy hokejisté ostudně prohráli 1:7 v Německu a po blamáži v domácím prostředí proti Švédům na ně ve Sportovní hale pršely z hlediště nadávky a plechovky.
„Úplně nás vypískali, byl to hrozný zážitek. Báli jsme se, aby to v Naganu nebyla stejná ostuda. A bylo z toho zlato. Strach motivuje, nechcete sebe i ostatní zklamat a dokážete ze sebe víc vydat,“ řekl bývalý reprezentant Martin Straka na křtu knihy Strach je přítel vítězů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






