Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let vstupují do mistrovství Evropy zápasem s Ukrajinou. Do zápasu nastoupí svěřenci trenéra Dovalila v základní sestavě bez záložníků Jana Morávka a Adama Hlouška, tedy tak, jak se tým připravoval už v minulých dnech. Trenér Jakub Dovalil místo nich nasadí v dánském Viborgu do hry Lukáše Váchu a Jana Kovaříka.

Ve skupině čeká dále český tým Anglie a hráči Španělska. Do semifinále postupují první dva ve skupině.

Složení zahajovací jedenáctky nedoznalo větších překvapení, Dovalil dnes opět vsadí na rozestavení 4-1-4-1. Na hrotu bude útočník Tomáš Pekhart, jehož má doplňovat pětičlenná záloha.

Sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Hořava, Vácha, Kovařík - Pekhart.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:49
Před zápasem

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let mají před sebou důležitý vstup do turnaje. Po naprosto bravurně zvládnuté kvalifikaci, kdy si nepřipsali jedinou překážku, je čeká nevyzpytatelná Ukrajina. Ta se opírá zejména o výkony hráčů Šachtaru Doněck a Dynama Kyjev.

17:56

Sestava Ukrajiny má tuto podobu: Kanibolockij – Butko, Kryvcov, Rakickij, Putivcev – Morozjuk, Stěpaněnko (C), Česnakov, Zozulja – Konopljanka, Jarmolenko.

18:02
1. minuta

1.       Utkání začalo, ze začátku se oba týmy spíše oťukávají. Je slunečné počasí, stadion je zaplněn zhruba ze tří čtvrtin.

18:04
3. minuta

Lecjaks faulován na pravé straně hřiště, čeští hráčí mají výhodu standardní situace. K míči se natlačil Tomáš Pekhart, nedokázal však dobře zpracovat a soupeř bude rozehrávat od branky.

18:05
6. minuta

Jarmolenko házel do vápna dlouhý aut, česká obrana se ubránila.

18:07
7. minuta

Čelůstka sebral míč Jarmolenkovi, následně ve středu hřiště faulovaný Marcel Gecov Stěpaněnkem.

18:08
9. minuta

Lecjaksovi se nepovedlo přenesení z jedné strany na drouhou a Ukrajina se dostala k míči.

18:10
11. minuta

Ondřej Čelůstka si krásně naběhl do křídla na přihrávku Dočkala, pravý obránce vyslal do vápna centr, který byl ale sražen ukrajinskou obranou do zázemí.

18:12
13. minuta

Podobná akce na druhé straně. Po pravé straně se protáhl Butko, nacentroval do vápna a Jarmolenko na míč nedosáhl.

18:14
15. minuta

Nedovoleným zákrokem na Konopljanka se prezentoval na půlíčí čáre Hořava, standardku Češi se štěstím ubránili.

18:16
16. minuta

Další faul českého týmu, v hlavičkovém sobouji si pomohl proti pravidlům Ondřej Čelůstka.

18:16
17. minuta

Konopljanka nepříjemně kroutil míč ze standardní situace na zadní tyč, kde se míč odrazil od kolena Jarmolenka za branku.

18:18
18. minuta

Série vzruchů na obou stranách končí faulem Lukáše Váchy ve středu hřiště.

18:19
19. minuta

První střela na bránu vyslal Rakickij, Vaclík ale neohrozil a český brankář v pohodě míč chytil.

18:20
19. minuta

Tomáš Pekhart se poprvé probíjel do šance, na Dočkalův centr těsně nedosáhl.

18:21
21. minuta

Další faul. Český tým hezky zakombinoval, ale akce svěřenců trenéra Dovalila končí faulem na Hořavu. Po rozehrání byl po chvilce faulován Lukáš Vácha.

18:22
23. minuta

Ze standardní situace Češi žádnou příležitost nevytěžili.

18:24
25. minuta

Po faulu Mazucha mají Ukrajinci výhodu standardní situace z nepříjemné vzdálenosti zhruba 35 metrů.

18:25
26. minuta

Konopljankovi střela nesedla a česká obrana odkopla.

18:26
26. minuta

Opět souhra české dvojice Dočkal - Pekhart. Útočník míč zpracovával mezi dvěma obránci, rozhodčí Mažič pískl Pekhartovi hru rukou.

18:27
28. minuta

První vážnější šance českého týmu! Hořava se dostal ke střele těsně za vápnem a jeho pokus skončil vedle levé tyče.

18:27
28. minuta

18:28
29. minuta

Tomáš Pekhart dostal žlutou kartu.

18:30
30. minuta

Hořava si neporozuměl s Kovaříkem a český tým se musí bránit.

18:32
31. minuta

Čeští hráči teď poměrně dlouho kombinovali před vápnem, akce ale končí přetaženým centrem Dočkala opět na Pekharta.

18:32
33. minuta

Rakickij fauloval a Kovařík bude rozehrávat standardku z pravé strany.

18:34
34. minuta

Kovaříkův pěkný centr a ještě lepší náběh Ondřeje Čelůstky, jehož hlavičkový pokus skončil zhruba metr nad brankou.

18:36
37.minuta

Hra se nyní trochu uklidnila, už delší dobu nedošlo k faulu.

18:38
39. minuta

Zozulja si před vápnem výborně zpracoval dlouhý nákop, dále ho ale česká obrana nepustila.

18:38
40. minuta

Ukrajina zahrávala roh a k nebezpečné hlavičce se dostal Putivcev. Vaclík však pozorný.

18:39
41. minuta

Marek Suchý chyboval a Ukrajinci postupovali ve dvou na Mazucha. Zozulja však nevyřešil situaci dobře a jeho střelu Mazuch zblokoval na roh, ze kterého Ukrajinci také nic nevytěžili.

18:42
42. minuta

Ukrajinci postupovali do rychlého protiútoku, Butkův centr z pravé strany však spoluhráče nenašel.

18:43
45. minuta

Zozulja dostal žlutou kartu nejspíše za simulování po ataku od Gecova.

18:45
45. minuta

Rozhodčí Mažič ukončil první poločas, Češí hrají s Ukrajinou 0:0.

19:00
46. minuta

Začal druhý poločas, rozehrála Ukrajina.

19:00
46. minuta

Tranér Dovalil se rozhodl nahradit nevýrazného Hořavu Janem Morávkem.

19:01
46. minuta

Žlutou kartu viděl Marcel Gecov. Rakickij vyslal ze standardky střelu, která byla velmi prudká, ale trefila jen českou obranu

19:02
48. minuta

Morávek si zasekl míč a pokusil se o střelu na vzdálenější tyč. Ta však skončila mimo tři tyče.

19:03
49. minuta

ČEŠI VEDOU 1:0!!! Trefil se Bořek Dočkal!

19:05
49. minuta

Bořek Dočkal si skvěle naběhl do vápna na centr z pravé strany, nerozpakoval se a bombou poslal český tým do vedení!

19:07
54. minuta

Třetí žlutá karta pro český tým. Tentokrát ji obdržel Jan Morávek.

19:09
55. minuta

Dočkal hledal centrem z pravé strany na zadní tyči Kovaříka, míč byl sražen za bránu a Češi mají výhodu rohového kopu.

19:10
56. minuta

ČEŠI ZVYŠUJÍ NA 2:0!!!!!! Opět se trefuje Bořek Dočkal!

19:12
56. minuta

Vácha našel těsně před vápnem pěknou přihrávkou Bořka Dočkala a český kapitán levou nohou vyslal přízemní střelu přesně k tyči a zvýšil na 2:0.

19:13
57. minuta

K prudké střele z úhlu se dostal Jan Morávek, brankář Kanibolockij byl ale pozorný.

19:14
60. minuta

Obrovská šance českého týmu. Čelůstka si už potřetí v zápase skvěle naběhl na rohový kop a jeho gólovou hlavičku vytěsnil z branky jeden z obránců.

19:17
62. minuta

Dvě branky český tým viditelně uklidnily, najednou si svěřenci trenéra Dovalila více dovolí a diktují tempo hry. Nutno podotknout, že českému týmu velmi prospěl příchod Jana Morávka.

19:18
63. minuta

Ukrajina střídá. Morozjuka nahrazuje Bilij.

19:21
67. minuta

Rakickij pokoušel střelecké štěstí, ale je pokus byl pomalý a Češi se v pohodě ubránili.

19:22
68. minuta

Butko našel centrem ve vápně Zozulju, jehož hlavičku v pohodě lapil Tomáš Vaclík.

19:24
70. minuta

Nejhlasitějším mužem na stadionu je nyní Jakub Dovalil, který své svěřence nabádá, aby se neustále koncentrovali.

19:28
74. minuta

Rakickij zahrával standardní situace téměř z poloviny hřiště, míč skončil až v náruči Vaclíka.

19:29
74. minuta

Druhé střídání českého týmu. Jana Kovaříka nahrazuje Adam Hloušek.

19:30
76. minuta

Lecjaks poslal do vápna pěkný centr z levé strany, Pekhart se k hlavičce nedostal.

19:33
79. minuta

Butko posílal z levé strany centr, na který nikdo nedosáhl. Dorážka Ukrajincům nevyšla.

19:37
82. minut

Dlouhý nákop na Pekharta odhlavičkoval brankář Ukrajiny, následná střela Lecjakse se do branky nevešla.