Mladí Češi nastoupí s rozestavením 4-1-4-1 a upustí od hry na klasické dva útočníky, kteří naskočili do hry při středeční porážce 0:2 se Španělskem.

Trenér Jakub Dovalil v základní sestavě udělal proti minulým zápasům i další změny. Distancovaného Lukáše Váchu ve středu zálohu nahradí Lukáš Mareček, na její levý kraj se znovu postaví Jan Kovařík, který se představil jen v úvodním duelu proti Ukrajině.

Češi postoupí v případě výhry a stačí jim i remíza, pokud Ukrajina ve druhém utkání neporazí Španělsko. Anglie je postavena před povinnost bezpodmínečně zvítězit.

Sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal, Mareček, Morávek, Kovařík - Kozák.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:16
Před zápasem

Svěřenci trenéra Dovalila mají před sebou jedno z nejdůležitějších utkání kariéry. Jen postup je zachová v boji o účast na olympijských hrách v Londýně.

20:42

Sestava Anglie: Fielding - Bartrand, Jones, Smalling, Walker - Sinclair, Muamba, Henderson, Cleverley - Welbeck, Sturridge.

20:43

Útočník Sturridge hraje za Chelsea a už si stihl připsat branku v Lize mistrů, a to proti Žilině.

20:45

Distancovaného Lukáše Váchu nahradil jiný Lukáš - Mareček.

20:46
1. minuta

Utkání začalo. Hned z prvního útoku vyslal pěkný centr Lecjaks, ten však zůstal bez odezvy.

20:47
3. minuta

První útok Anglie řeší pohodově Tomáš Vaclík.

20:49
4. minuta

Sturridge se protáhl kolem Gecova, ale liberecký záložník společně s Čelůstkou dokázal vybojovat míč v rohu hřiště zpět.

20:51
5. minuta

Čelůstka vybojoval míč, ale Angličané českého obránce těsně před vápnem uhlídali.

20:52
7. minuta

Oba týmy se zatím spíše oťukávají, nejsme svědky nějakého zbrklého útočení. Jde o hodně.

20:53
8. minuta

Angličané mělí první šanci, ale mnoho povyku pro nic. Rozhodčí po ofsajdovém postavení Sturridge píská.

20:56
10. minuta

Ke střele ze záklonu se ve vápně dostal Welbeck. Vaclík je však pozorný a chytá.

20:59
13. minuta

Faulovaný Libor Kozák, Češi mají standardní situaci z poloviny hřiště. Bez závážnější akce.

21:01
15. minuta

Mazuch hledal dlouhým nákopem Kozáka, ale brankář Fielding si pro míč došel. Tento styl hry asi nebude fungovat.

21:02
16. minuta

Obrovská šance českého týmu! Kozák si krásně ve vzduchu narazil s Dočkalem, který našel na hranici vápna Marečka. Ten se do míče pěkně položil z voleje a brankář Fielding vytěsnil skvělým zákrokem na roh.

21:03
17. minuta

Z rohového kopu Češi zahrozili, ale do jasné střelecké příležitosti se nedostali.

21:04
18. minuta

Angličané ihned běželi do protiútoku, který skončil slabou střelo levou nohou Sturridge.

21:05
19. minuta

Na levé straně se zjevil zcela osamocený Lecjaks, který poslal do vápna přihrávku. Bohužel Marcel Gecov míč minul.

21:07
21. minuta

Sinclaira ve vápně skvěle pohlídal Ondřej Mazuch.

21:09
24. minuta

Dočkal ve středu hřiště zakombinoval s Morávkem a záložník Kaiserslauternu vystřelil. Bohužel angliká obrana pokus zblokovala.

21:12
27. minuta

Z levé strany poslal Sinclair přetažený centr na zadní tyč, kde byl Cleverley a trefil z voleje jen boční síť.

21:14
28. minuta

Václík si teď špatně zpracoval nebezpečnou malou domů od Dočkala, ale český brankář naštěstí vše řeší odkopem.

21:15
29. minuta

Ondřej Čelůstka na pravé straně dobře pohlídal rychlonohého Sinclaira.

21:16
30. minuta

Rohový kop a česká kulišárna. Dočkal jen lehce posunul míč pro Kovaříka, který se od praporku s míčem rozběhl až k bráně a vystřelil. Bohužel těsně nad.

21:19
35. minuta

Bertrandův rychlý průnik do vápna zastavil rázně a čistě Marek Suchý. Z rohového kopu Angličané nic nevytěžili, Kozák byl faulovaný.

21:19
34. minuta

Kozákův balón byl příliš dlouhý na Kovaříka.

21:21
36. minuta

Opět střelecký pokus Lukáše Marečka. Tentokrát brankář Fielding pokryl Marečkovu přízemní skákavou střelu.

21:22
37. minuta

Kozák si pěkně pokryl míč a následně vystřelil z voleje. Pokus skončil nad brankou.

21:26
41. minuta

Rychlonohý Sinclair se protáhl s míčem z křídla až na střed a velmi nebezepečně vypálil. Jeho prudký pokus pod břevno výborně zlikvidoval Tomáš Vaclík. Rohový kop Češi ubránili.

21:28
43. minuta

Hezká kombinace českého týmu střede hřiště. Dočkal vyslal pěknou kolmici na Kovaříka, ale toho na hranici vápna ubránil pravý obránce Anglie.

21:30
44. minuta

Kozáka v šanci zastavil zdvihnutý praporek pomezního rozhodčího, který značil ofsajdové postavení českého útočníka.

21:31
45. minuta

Rozhodčí Tagliavento ukončil první půli

21:46
46. minuta

Druhá polovina odstartována. Zatím se hraje beze změn.

21:49
50. minuta

Smalling prošel středem hřiště a našel Sturridge, kterému už se ale nepovedl prostrčit míč na Welbecka.

21:51
51. minuta

Kovařík srazil míč na rohový kop, který ale zahráli Angličané nakrátko a do šance se nedostali.

21:55
55. minuta

Kovařík skvěle ubránil na levé straně Walkera.

21:57
56. minuta

Češi opět dobře zmařili příležitost Anglie. Tentokrát se včas vrátil Lukáš Mareček.

21:58
58. minuta

Nepříjemný centr do vápna naštěstí neohrozil Vaclíkovu branku.

21:59
59. minuta

Češi se teď hodně zatáhli a Angličané svěřence trenéra Dovalila nepříjemně přimáčkli k vlasní brance. Akce končí nepřesnou střelou Smallinga.

22:01
61. miunta

Jan Kovařík vyslal centr ze standardní situace, ale dvojice Čelůstka - Kozák byla ubráněna.

22:03
62. minuta

Marek Suchý v rohu hřiště fauloval. Angličané ale ze standardní situace nic nevytěžili, Gecov odhlavičkoval a následná střela letěla nad.

22:04
64. minuta

Henderson opouští hřiště a nahrazuje ho Lansbury.

22:05
65. minuta

Libor Kozák a následně Ondřej Čelůstka doslova protlačili míč po pravé straně, ten se odrazil do vápna, kam si naběhl Jan Morávek. Jeho tvrdou střelu ale ještě stačil zblokovat jeden z anglikých obránců.

22:07
67. minuta

Sturridge obešel vlevo Lecjakse, ten však ještě stačil zblokovat míč na roh. Ten Češi ubránili.

22:08
67. minuta

Sinclair zcela osamocen na levé straně odcentroval a těsně před Vaclíkem razantně odkopnul míč na roh Mazuch. Další rohový kop Anglie bez úspěchu.

22:09
68. minuta

Jana Kovaříka vystřídal v české sestavě Milan Černý.

22:09
69. minuta

Nově příchozí Milan Černý skvěle vybojoval míč na Walkerovi, který ho těsně před vápnem fauloval za žlutou kartu.

22:10
69. minuta

Na centr ze standardní situace si naběhl český tradiční hlavičkář Ondřej Čelůstka, ale jeho pokus skončil nad brankou.

22:12
72. minuta

Sturridge teď ze standardní situace poměrně daleko od branky vystrašil Tomáš Vaclíka. Míč skončil po standardce ala Ronaldinho z MS 2002 těsně nad břevnem.

22:15
75. minuta

Lansbury nahrál přímo Janu Morávkovi, který ale bohužel překvapen nezpracoval míč.

22:18
76. minuta

Anglie vstřelila vedoucí branku. Trefil se Welbeck, který si naskočil na centr z pravé strany a hlavou překonal brankáře Vaclíka.

22:19
79. minuta

Lansbury po přiklepnutí ze standardní situace vyslal nebezpečnou přízemní střelu, ta skončila těsně vedle tyčky.

22:21
79. minuta

Marek Suchý fauloval Welbecka, který se snažil dostat o vyložené šance, a vidí žlutou kartu. Ze standardní situace poslal Sturridge míč vysoko nad branku.

22:22
81. minuta

Morávek se snažil prostrčit míč Milana Černého, ale stoper Anglie se štěstím ubránil.

22:23
82. minuta

Sturridge poslal z levé strany velmi nepříjemný centr, míč se dostal téměř k Welbeckovi, kterého ale ubránil Mazuch.

22:24
83. minuta

Jana Morávka vystřídal Jan Chramosta a Libor Kozák uvolnil místo pro Tomáše Pekharta.

22:25
85. minuta

Češi se sice snaží presovat, ale míče se odrážejí k soupeři. Aktivita českého týmu přišla pozdě.

22:27
87. minuta

Tentokrát se míč odrazil k Tomáši Pekhartovi, který hledal Chramostu, ale neúspěšně.

22:27
87. minuta

Dočkal se uvolnil na pravé straně a na jeho centr si vyskočil ve vápně Chramosta, ale hlavičkoval mimo.

22:28
88. minuta

Sinclaira nahradil Rose.

22:30
89. minuta

Je to branka!!!!!!!!!! Po skvělé práci Marcela Gecova ve vápně se trefuje Jan Chramosta!

22:31
90. minuta

Za tohoto stavu Češi postupují, Angličané nyní tlačí.

22:33
90. minuta

V závěru se do šance tlačil Sturridge, ale rozhodčí pískl ofsajd. Dlouho nebylo jasné, zda se píská penalta, nebo něco jiného.