České basketbalistky zvládly i druhé vystoupení na mistrovství Evropy v Polsku a po výhře 60:45 nad Velkou Británií si zajistily účast v osmifinále. V pondělí si zahrají s Běloruskem o vítězství ve skupině B a nejlepší výchozí pozici pro další část turnaje.

K vítězství výrazně pomohla Kateřina Elhotová, která zaznamenala 27 bodů, což je zatím nejlepší střelecký výkon na šampionátu.

Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka začaly hodně nervózně a jen za první čtvrtinu ztratily devět míčů. Navíc se jim proti důrazné britské obraně nedařilo prosazovat se pod košem. Britky tak ovládly první čtvrtinu 13:9.

Pak se však Češky chytly a čtyři minuty nedovolily soupeřkám skórovat. Výsledkem byla šňůra 11:0, po které se ujaly vedení a to už nepustily. Dlouho se jim však nedařilo výrazněji bodově odskočit. I proto, že Britky velmi dobře bránily nejlepší českou střelkyni Vítečkovou.

Výtečně ji však zastoupila spoluhráčka z USK Elhotová, která jako jediná z hráček chytla střeleckou formu a celkem dala šest trojek z osmi pokusů.

Jeden tříbodový koš zaznamenala i v poslední sekundě třetí čtvrtiny a poslala tým do poslední části s uklidňujícím náskokem třinácti bodů. V poslední desetiminutovce si Češky vedení již pohlídaly a bez problémů si zajistily "povinné" vítězství a postup do osmifinále.

Výsledky ME basketbalistek:

Velká Británie - ČR 45:60 (13:9, 23:27, 35:48)

Nejvíce bodů: Leedhamová 14, Andersonová a Pageová po 7 – Elhotová 27, Veselá 10, Burgrová 8. Fauly: 21:19. Trestné hody: 14/12 – 19/11. Trojky: 3:7.