Nepovedená sezona, v níž fotbalisté Galatasaray Istanbul skončili v turecké lize až na osmém místě, přiměla vedení klubu k nákupu posil. Jednou z nich je i bývalý kapitán české reprezentace Tomáš Ujfaluši.

V týmu s Barošem

Zkušený obránce neodolal nabídce a po třech letech se rozhodl opustit Atlético Madrid. V novém působišti podepsal smlouvu na dva roky s roční opcí a stane se tak spoluhráčem útočníka Milana Baroše.

"Atlético souhlasilo se zveřejněním přestupu, který byl až dnes administrativně uzavřen podpisem smlouvy v novém působišti," řekl Ujfalušiho agent Dalibor Lacina. V Madridu měl přitom Ujfaluši platný kontrakt do 30. června 2014.

Čtvrtý zahraniční tým

Pro Ujfalušiho to bude už čtvrté zahraniční angažmá. Po odchodu z Olomouce působil v Hamburku, Fiorentině a naposledy v Atlétiku, kde patřil k základním pilířům defenzivy. S madridským klubem vyhrál Evropskou ligu a Superpohár.

Podle Ünala Aysala, nového ředitele Galatasaraye, by měli Ujfalušiho z Atlétika do Turecka následovat i nejlepší hráč loňského mistrovství světa Uruguayec Diego Forlán a španělský útočník José Antonio Reyes.