Teprve třiatřicetiletý kouč má dovést fotbalisty Chelsea, kteří v brance spoléhají na Petra Čecha, k velkým trofejím. André Villas-Boas, který na sebe hodně upozornil na lavičce FC Porto, podepsal s londýnským celkem smlouvu na tři roky.

Sedmý kouč za osm let

Villas-Boas s Portem letos vyhrál Evropskou ligu a suverénně i portugalskou ligu. Chelsea se proto rozhodla, že za něho portugalskému mistrovi uhradí přes třináct milionů eur za zbývající část patnáctimilionové smlouvy.

Částka je zaplacena a Villas-Boas se tak stal nejmladším koučem v Premier League a už sedmým v Chelsea od příchodu nového majitele klubu Romana Abramoviče. Ruský miliardář Chelsea koupil před osmi lety.

 

"André je jedním z nejtalentovanějších trenérů současnosti, který za relativně krátký čas dosáhl velkých úspěchů," uvedla Chelsea v prohlášení k novému trenérovi, který se na Stamford Bridge vrací tři roky poté, co v letech 2004 - 2008 dělal v Chelsea asistenta Josému Mourinhovi.

 

Na posily přes dvě miliardy

Abramovič má podle médií už připravených 80 milionů liber (2,176 miliardy korun), aby splnil představy nového trenéra o posílení týmu. Ten si s sebou z Portugalska má přivést kanonýra Radmela Falcaa a špílmachra Joao Moutinha. Z brazilskeho FC Santos chce Chelsea i devatenáctiletého útočníka Neymara. Brazilský klub za něho ale podle všeho chce víc, než 40 milionů liber, které nabízí Abramovič.