Zápas o olympiádu. Tak by se dal nazvat semifinálový duel mistrovství Evropy mezi českými fotbalisty do jedenadvaceti let a stejně starými Švýcary. Vítěz si totiž zajistí nejen medaili ale zároveň i start na olympiádě v Londýně v roce 2012.

Trenér českých mladíků Dovalil udělal oproti zápasu s Anglií pár změn hlavně v obraně. Na lavičce nechá Jana Lecjakse a místo něho pošle na trávník Lukáše Váchu.

Šanci od začátku zápasu dostane poprvé na turnaji slávista Milan Černý. Jinak možná trochu překvapivě se do základní sestavy nevešel ani jeden ze střelců nedělního duelu. Pekhart s Chramostou budou na šanci čekat, na hrotu začne jako jediný útočník Libor Kozák.

Sestava ČR:Vaclík - Vácha, Suchý, Mazuch, Čelůstka - Dočkal, Mareček, Gecov,Morávek, Černý - Kozák.

Podaří se českým mladíkům proklouznout do boje o zlato?

Zápas sledujeme online.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:59

Utkání právě začalo.

21:01

2. minuta: Hraje se zatím výhradně na polovině Švýcarů. Češi se ale nemohou dostat k balonu.

21:03

4. minuta: Vácha se pokusil o výpad po levé straně. Jeho akci ale zastavil pozorný Rossini.

21:05

6. minuta: První střela zápasu. Shagiri převzal míč na půlce, pohrál si s českými obránci a z hranice vápna nebezpečně vypálil. Jeho rána o dva metry minula Vaclíkovu branku.

21:07

7. minuta: Švýcaři překvapili svého soupeře rychlou rozehrávkou přímého kopu. Přihrávku před prázdnou branku na poslední chvíli zastavil Ondřej Mazuch.

21:08

9. minuta: Frei vysouval Emegharu, ale útočník Švýcarů jeho úmysl nepochopil. Pro míč si v klidu doběhl Vaclík.

21:10

11. minuta: Češi zabrali a kontrolují míč na svých kopačkách. Ke střele se zatím ovšem nedostali.

21:12

13. minuta: Jenže po nadějných okamžicích následovalo zatažení českého týmu do obrany.

21:15

15. minuta: Berari se dostal k odraženému míči, ale jeho pokus o centr zmařil skluzem Ondřej Čelůstka.

21:17

17. minuta: Míč ve středu pole vybojoval Milan Černý. Český tým ale přenechal iniciativu soupeři po nepřesné přihrávce Lukáše Váchy.

21:19

20. minuta: Diváci zatím nesledují nijak atraktivní zápas. Obě mužstva kazí hodně přihrávek a hraje se hlavně ve středu pole.

21:20

21. minuta: Shagiri se řítil do pokutového území českého týmu. Šteloval si míč na levačku, nakonec ještě hledal Emegharu, ale česká obrana zapracovala spolehlivě.

21:23

23. minuta: Mazuch zatáhl za záchranou brzdu, srazil rozběhnutého Emegharu a byl za to oceněn žlutou kartou.

21:24

25. minuta: Libor Kozák byl při napadání moc aktivní a po jeho faulu rozehrávají Švýcaři.

21:26

26. minuta: Dočkal se 35 metrů od Švýcarské branky opřel do míče. Jeho střela jen těsně minula pravou tyč Sommerovy branky.

21:28

28. minuta: Černý hledal ve vápně Morávka, který se málem dostal do střelecké pozice. Nicméně se pak snažil vrátit míč svému spoluhráči, ale Švýcaři odvrátili do autu.

21:29

30. minuta: Diváci dál marně čekají na šanci. Jejich zárodky kazí fauly a nepřesné přihrávky.

21:32

32. minuta: Morávek se zatím na hřišti hledá. Téměř každý jeho dotek s míčem znamená ztrátu.

21:33

34. minuta: Emeghara se pustil do boje s českou přesilou a vybojoval faul 30 metrů do české branky. Rozehrávka se Švýcarům ale moc nepovedla.

21:35

36. minuta: Další přímý volný kop Švýcarů rozehrával Shagiri. Pokusil se o přímé ohrožení branky, ale míč letěl pět metrů nad břevnem.

21:38

38. minuta: Souboj Morávka s Klosem ve sředovém kruhu končí faulem českého záložníka.

21:40

40. minuta: Černý se dalším centrem zleva pokusil o rozruch před Sommerovou brankou. V rozhodující chvíli si ale nerozuměli Morávek s Gecovem, a tak byl švýcarský brankář opět bez práce.

21:42

42. minuta: Kozák se dostával do volného prostoru, ale u pravé postranní čáry ho podrazil Koch.

21:44

44. minuta: Frei zajel ostře do Jana Morávka a rozhodčí musel tahat z kapsičky žlutý kartónek.

21:45

Skončil první poločas.

22:00

Začal druhý poločas.

22:01

47. minuta: Druhý poločas začal tak, jak skončil první. Hráči bojují hlavně o střed hřiště.

22:03

49. minuta: Dočkal skvěle našel ve vápně nastartovaného Kozáka. Český útočník se ale do míče neopřel podle svých představ.

22:05

51. minuta: Shagiri centroval nepříjemně z pravé strany. Vaclík vyboxoval míč těsně před dvěma dotírajícími Švýcary.

22:07

53. minuta: Ve středovém kruhu se nepříjemně srazili Kozák s Lustenbergerem. Po krátké chvíli se ale naštěstí oba postavili na nohy.

22:10

55. minuta: Shagiriho rozehrávku zblokovala česká zeď.

22:11

57. minuta: Zajímavá pozice pro Čechy. Zkrácený roh našel hlavu Ondřeje Mazucha, který ovšem v tísni neměl šanci ke kvalitnímu zakončení.

22:14

59. minuta: Švýcaři málem vykombinovali českou obranu. V poslední chvíli ale zakročil Ondřej Mazuch a nepustil soupeře do střelecké pozice.

22:16

61. minuta: Trenér Dovalil přichystal první střídání. Místo Kozáka jde do hry Pekhart.

22:19

63. minuta: Koch přelstil Čelůstku a z pravé strany vyslal nebezpečný přízemní centr, který musel na poslední chvíli odvracet Vácha na roh.

22:22

66. minuta: Švýcaři jsou v těchto chvílích aktivnější. Češi se čim dál tím více stahují do obrany.

22:23

68. minuta: Zatím největší šance českého týmu! Černý našel na malém vápně Pekharta, který přiťukl Váchovi. Český obránce ale dostal míč na stojnou nohu a nemohl razantně zakončit.

22:26

70. minuta: Švýcaři se všechny volné kopy snaží rozehrávat rychle. Češi si jejich signály hlídají.

22:28

72. minuta: Lustenberger se kolenem srazil s Čelůstkou a je ošetřován. Zřejmě se ale do hry zpět zapojí.

22:29

74. minuta: Černý se snažil zakombinovat s Váchou, ale opět Čechy zastavila nepřesnost přihrávek.

22:32

76. minuta: Frei vysunul Mehmediho, který se z úhlu snažil odcentrovat. Míč ale skvěle lapil brankář Vaclík.

22:33

78. minuta: Češi často ztrácejí míče. Obrannou hru ale zvládají dobře, a tak to zatím vypadá, že zápas dospěje do prodloužení.

22:37

81. minuta: Střídající Gavranovič se snažil obelstít Mazucha, ale český obránce odvrátil na roh.

22:39

83. minuta: Češi střídají. Nevýrazného Morávka nahradil šťastný střelec Chramosta.

22:40

85. minuta: Dvě české akce zastavily během krátké chvíle dvě nepřesné přihrávky v podání Chramosty a Váchy.

22:43

87. minuta: Švýcaři v závěru zamkli český tým před Vaclíkem. Shagiri se po sérii závarů opřel do míče a z 25 metrů trefil tyč.

22:45

89. minuta: Klose svedl souboj s Mazuchem ale přesto, že šlo o čistý zákrok českého obránce, musejí Švýcara ošetřit týmoví lékaři.

22:47

90. + 1. minuta: Dohrává se ve středu pole. Vypadá to, že diváci uvidí prodloužení.

22:48

Konec druhého poločasu. Za pár minut začne prodloužení 2x15 minut.

22:52

Začalo prodloužení.

22:54

92. minuta: Mareček vystrašil Sommera střelou z 35 metrů. Švýcarský brankář si připisuje druhý zákrok.

22:56

94. minuta: Shagiri krásně vysunul rozběhlého Emegharu, Lukáš Vácha na poslední chvíli odvrátil na roh.

22:57

96. minuta: Mehedari přihrál za obranu Emegharovi, který se z úhlu řítil na Vaclíka. Český brankář svkěle zakročil a vypíchl míč na roh.

23:02

98. minuta: Hra se v prodloužení trochu uvolnila od taktiky.

23:04

100. minuta: Obrovská šance českého týmu! Dočkal krásně ocentroval z pravé strany a v ohni se nejlépe orientoval Chramosta, kterému ale na naposlední chvíli odtřelila míč od nohou švýcarská obrana.

23:07

103. minuta: Švýcaři se po české šanci zatáhli a diváci vidí opět lehce taktickou bitvu.

23:08

105. minuta: Chramosta odkopl míč po odpískání a rozhodčí mu důrazně vyčinil.

23:10

Skončila první část prodloužení.

23:11

Začala druhá část prodloužení.

23:13

107. minuta: Suchý fauloval Gavranoviče a Švýcaři mohli centrovat do českého vápna. Vše ale opět vyřešili rychlou rozehrávkou.

23:16

110. minuta: Na hráčích už je znát únava. Češi už prakticky nenapadají.

23:17

111. minuta: Poslední střídání českého týmu. Místo Milana Černého naskočil Václav Kadlec.

23:19

113. minuta: Po rohu českého týmu se šrouboval do vzduchu Tomáš Pekhart. Jeho snahu ale zastavil rozhodčí, který odpískal útočný faul.

23:20

115. minuta: Šok pro český tým. Mehmedi si udělal krok do středu hřiště a uklidil míč přesně k levé tyči. Švýcaři vedou 1:0.

23:23

117. minuta: Češi se snaží vytvořit si tlak, ale Švýcaři hrají pozorně.

23:24

118. minuta: Gavranovič se po chybě české obrany řítil sám na Vaclíka, ale český brankář udržel české naděje, kterých už ale není mnoho.

23:26

120. minuta: Kadlec se natlačil do zakončení hlavou, míč ale těsně minul pravou Sommerovu tyč.

23:27

120. + 2. minuta: V poslední šanci českého týmu střihl Pekhart nůžkami naprázdno.

23:28

Konec prodloužení. Švýcaři vyhráli 1:0 a postupují do finále. Češi si zahrají o bronz.