Strava a jídelníček cyklistů je hodně diskutovaným tématem. Většinou je to pravda kvůli zakázaným substancím, ale David Zabriskie je jiný případ. Americký cyklista se chystá během nadcházející Tour de France jíst pouze veganskou stravu.

Tři týdny v sedle a 3 430 kilometrů. Tuhle porci chce dvatřicetiletý Američan zvládnout bez konzumace masa, vajec nebo mléčných výrobků. Jedinou výjimku tvoří malé porce lososa dvakrát týdně. Podle deníku Wall Street Journal půjde ve 108leté historii Tour o premiéru. Zabriskie přešel na veganskou stravu na konci minulé sezony.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se