Petra Kvitová si poprvé v kariéře zahraje grandslamové finále. Česká tenistka si v semifinále Wimbledonu poradila za necelé dvě hodiny s Běloruskou Viktorií Azarenkovou, kterou porazila 6:1, 3:6, 6:2. Grandslamové finále hrála z Češek naposledy Jana Novotná v roce 1998 právě ve Wimbledonu.

Kvitová měla drtivý nástup. Svoji soupeřku smetla v prvním setu tvrdými údery a skvělým servisem. Nerozhodila jí ani krátká pauza kvůli zvuku podobnému siréně, který hráčky rušil. V druhém setu se role obrátily, Běloruska prolomila Kvitové servis, rychle vedla 3:0 a set dotáhla do vítězství.  

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se