Čeští fotbalisté si zahrají v semifinále mistrovství Evropy hráčů do 19 let v Rumunsku. Definitivní jistotu jim dala dnešní výhra 1:0 nad Řeckem, kterou zařídil v 70. minutě olomoucký útočník Tomáš Přikryl. Češi si tím zajistili první místo ve skupině A a v semifinále se vyhnou Španělsku,a naopak narazí na Srbsko.

Češi byli po výhrách nad Rumunskem a Irskem ve velmi dobrém postavení a k jistotě postupu jim stačila i remíza. Naopak Řekové potřebovali za každou cenu vyhrát a pokud možno o dvě branky, aby nemuseli spoléhat na výsledek Irska s Rumunskem.

Od začátku se proto snažili být aktivnější, ale výrazněji zahrozili jen po ráně Fortunise, kterého skvěle vychytal Koubek. Po půlhodině hry odpověděl Lácha, který zkusil napodobit parádní ránu z duelu s Irskem, ale jeho projektil řecký gólman vyboxoval.

Na další větší šance si museli fanoušci na stadionu v Mogosoaie počkat do 68. minuty, kdy protáhl řeckého gólmana Krejčí.

Už o dvě minuty později ale Přikryl zakombinoval s Láchou, který ho vysunul za obranu, a olomoucký útočník si věděl rady. Chladnokrevně udělal kličku gólmanovi a podruhé na turnaji dal gól téměř z nulového úhlu.

Počtvrté v semifinále

Řecko už nenašlo sílu na zvrat, naopak mohlo znovu inkasovat. Do dalších dvou šancí se dral Přikryl, ale neuspěl stejně jako Kadeřábek s hlavičkou. Českému výběru to však vadit nemuselo. Počtvrté v historii se totiž představí v semifinále ME devatenáctek.

Povedlo se mu to v letech 2003, 2006 a 2008, letos však poprvé s plným bodovým ziskem. Do finále se Češi nikdy nedostali. Tam byli sice v roce 2000, ale tehdy šlo ještě o ME osmnáctek, než byla kategorie o rok posunuta.