První fotbalová liga začala bezbrankovou remízou mezi nováčkem Duklou Praha a Sigmou Olomouc. Dukla tak i ve svém prvním utkání v nejvyšší soutěži po 17 letech potvrdila domácí neporazitelnost, která trvá od října 2009 už 24 utkání.

Prvníletošní branka padla v Edenu, kde se v souboji dvou vršovických klubů utkali "domácí" Bohemians se Slavií. Díky dvěma slepeným brnakám Moravce a Škody porazili svého soka 2:0

FK Dukla Praha - SK Sigma Olomouc 0:0

Na Julisce se hrála prvoligová kopaná po sedmnácti letech a diváků to do ochozů docela táhlo. Na obnovenou premiéru jich přišly téměř čtyři tisícovky. Moc hezkou podívanou ale fanoušci neviděli.

Hra se odehrávala převážně mezi oběma šestnáctkami. Hosté se sice snažili být aktivnější, ale vytěžili z toho jen rohové kopy, které k ohrožení branky nevedly. Oba brankáři tak za celý první poločas nemuseli čelil přímé střele.

Po změně stran byla Olomouc aktivnější, ale Dukla se zatáhla a dopředu se moc nepouštěla. Bezbranková remíza tak nakonec byla logickým vyústěním předváděné hry.

Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Pilný. Bez ŽK. Diváci: 3857.

Sestavy:

Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík - Malý (66. Podrazký), Šiml, Hanousek - Berger, Markovič (90. Sklenář), Svatonský (75. Vrzal). Trenér: Kozel.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Hořava, Rossi, Navrátil (75. Jerome) - Petr (65. Bajer), Schulmeister (87. Nepožitek), Varadi. Trenér: Psotka.

Podle trenéra Olomouce Zdeňka Psotky se projevilo, že šlo o první zápas nové sezony. "Bylo to první utkání, které sebou přináší spoustu nervozity. I když jsme měli převahu, tak jsme si nevypracovali vyloženou příležitost. Proto jsme tu ztratili dva body," zhodnotil zápas Psotka.

Trenér Dukly Luboš Kozel přiznal, že jeho tým na vítězství neměl. Proto bral remízu jako zisk. "Olomouc nám dnes nastavila zrcadlo naší výkonnosti. Pokud budeme chtít konkurovat těmto kvalitním týmům, budeme muset přidat," řekl Kozel.

Bohemians 1905 - SK Slavia Praha 2:0

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v úvodním kole nové prvoligové sezony Slavii 2:0 a připravili vítěznou premiéru svému trenérovi Pavlu Medynskému. Úvodní pražské derby tohoto ročníku před sedmi a půl tisícovkami diváků rozhodli "klokani" dvěma slepenými góly.

Slávisté na levé straně obrany v 25. minutě zaspali a volný Moravec přesnou střelou mezi nohy brankáře Hanuše otevřel gólový účet této sezony. Za dvě minuty inkasovali slávisté druhý úder. Cicman zůstal ve vápně ležet po prohraném souboji s důrazným Škodou, útočník Bohemians se rychle zvedl a pohotovým obstřelením Hanuše zvýšil.

Sešívání prolomili obranný val Bohemians až v poslední čtvrthodině, ani jedna ze dvou velkých možností však snížení nepřinesla.

Branky: 25. Moravec, 27. Škoda. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Štěrba. ŽK: Borek, Bartek, Žižka, Růžička - Kaufman, Jarolím. Diváci: 7545.

Sestavy:

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Žižka - Moravec, Borek, Budínský (80. Růžička), Bartek - Hartig (62. Nešpor), Škoda (86. Michálek). Trenér: Medynský.

Slavia: Hanuš - Kaufman, Cicman (30. Dostál), Hubáček, Trubila - Prošek (72. Hurka), Janda, Milutinovič (35. Vlček), Jarolím, Koreš - Pospěch. Trenér: Petrouš.

Kouč Bohemians 1905 Pavel Medynský si mohl po triumfu nad Slavií pochvalovat úspěšnou ligovou premiéru v roli hlavního trenéra. "Byly to vydřené tři body, na úvod sezony jsme předvedli důrazný a bojovný výkon. Slavia sice byla podle očekávání lepší na balonu, ale fotbal se hraje na góly. My jsme dali dva, a proto jsme zaslouženě vyhráli," hodnotil vstup do sezony.

Slávistický trenér Michal Petrouš naopak nemohl být spokojený. "První půle byla hodně špatná, hlavně ty dvě minuty, kdy jsme byli takticky nedisciplinovaní. Inkasovali jsme z dlouhých nákopů, na které jsme se přitom připravovali. Celkově jsme hráli v první půli ospale, pomalu a s tím nemůžu být spokojen," řekl Petrouš.