Čeští fotbalisté do devatenácti let zatím na evropském šampionátu, který hostí Rumunsko, válí. V základní skupině si tým, který vede Jartoslav Hřebík poradili s Rumuny, Iry i Řeky, v semifinále pak po divokém výdledku 4:2 přešli přes Srbsko. Teď je ale čeká pravděpodobně nejtěžší zkouška - finále se Španělskem.

Trenér Hřebík je ze svého týmu nadšený. Dokonce ho označil za nejlepší, jaký kdy vedl. "Tenhle tým je vůbec nejlepší a charakterově nejúžasnější, s kterým jsem kdy pracoval. Tihle hráči jsou ohromně čistí, ve smyslu myšlení a vůbec přístupu k fotbalové práci," řekl pro oficiální web FAČR.

"Oni na začátku přistoupili na náročnou formu spolupráce, která sice leckdy hodně bolí, ale nese výsledky. A teď to sami vidí v praxi, že to funguje. To je pro trenéra obrovské zadostiučinění," uvedl Hřebík.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
19:01
Česko - Španělsko

1. minuta - Utkání právě začalo.

19:01

2. minuta - Španělé kombinovali před českým vápnem, ale do zakončení se nedostali.

19:02

4. minuta - Španělé jsou zatím aktivnější, teď Brabec před pokutovým územím fauloval a bude z toho přímý kop.

19:04

5. minuta - Pardova střela mířila jen do Poloma ve zdi.

19:05

7. minuta - První náznak české šance, ale brejk přerušil rozhodčí - těsný ofsajd.

19:07

8. minuta - Krejčí na levé straně dobře předběhl obránce a pak z úhlu vypálil mimo.

19:08

10. minuta - Češi vyrovnali hru. Hála se šikovně prokličkoval do vápna, z jeho zblokované střely bude alespoň roh.

19:11

12. minuta - Hřebíkovi svěřenci jsou hodně vytáhnutí, hluboko na španělské polovině. Soupeř tak musí řešit rozehrávku nákopy stoperů, které zatím Češi úspěšně sbírají.

19:13

15. minuta - Hraje se převážně ve středu hřiště. Španělský kouč nabádá svůj tým, aby rychleji kombinoval.

19:18

19. minuta - Čeští mladíci díky kvalitnímu napadání opět vybojovali míč, ale pak prováhali správný okamžik k zakončení.

19:19

20. minuta - Po delší době se Španělé dostali ke střele. Ale i Pardův druhý pokus byl zblokován.

19:20

21. minuta - Přikryl se zjevil sám před brankářem, ale bohužel rozhodčí opět zapískal ofsajd, který byl opravdu velice těsný.

19:23

23. minuta - Čeští stopeři teď nechali v pokutovém uzemí volného Juanmi hlavičkoval po Pardově centru jenom do brankáře.

19:25

26. minuta - Španělsko teď Čechy zatlačilo. Pěknou Saravillovu střelu z úhlu Koubek zneškodnil.

19:28

29. minuta - Kadeřábek poslal z hnízda českého hráčů po standardce balon vedle tyče.

19:30

32. minuta - Češi zatím výborně napadají, uvidíme, kolik je to bude stát sil.

19:32

32. minuta - Deulofeus to zkusil zleva, leč jeho pokus byl velmi slabý.

19:33

35. minuta - Češi teď trochu zazmatkovali. Brabec poslal ne úplně ideálně balon brankářovi, ale toho aktivně napadal Morata, od nějž se vykopnutý balo odrazil do zámezí.

19:35

36. minuta - Čeští hráči kombinovali u rohového praporku, ale nic kloudného ze své aktivity nevytěžili.

19:38

41. minuta - Po Přikrylově akci se míč kutálel v pokutovém území, ale nakonec ho brankář Španělska stihl zalehnout jako první.

19:43

43. minuta - Španělský protiútok zbrzdil Brabec faulem.

19:46

45. minuta - První poločas skončil.

20:02

46. minuta - Druhý poločas začal.

20:03

47. minuta - Alexova střela zpoza vápna donutila Koubka vyskočit a zkrotit balon.

20:05

49. minuta - Jánošova střela po odraženém rohu míří vysoko nad.

20:07

50. minuta - Skácelova zblokovaná rána přinesla další roh.

20:08

51. minuta - Obrovská šance: zaskočenému Sladkému míč proskočil kousek od brány mezi nohama.

20:09
Česko - Španělsko 1:0

52. minuta - ČEŠI VEDOU 1:0! Krejčí zakombinoval se Sladkým, vytáhl míč až před pokutové území, kde křižnou přízemní střelou poslal Čechy do vedení.

20:11

55. minuta - Koubek teď reflexivně vytáhl střelu zblízka. Češi potřebují uklidnit.

20:13

56. minuta - Španělé jsou v tlaku. Další střela mířila nad.

20:13

58. minuta -  Alcácer dostal milimetrovou přihrávku a jemnou tečí ve vápně poslal míč jen centimetry od vzdálenější tyče.

20:16

60. minuta - Přikryl se probíjel ve vápně, ale jeho zpětná přihrávka adresáta nenašla.

20:18

63. minuta - Češi teď několikrát při útoku Španělů odkopli balon až na soupeřovu polovinu, čímž jim znemožnili souvisljší tlak.

20:22

65. minuta - Alcácer po rohu hlavičkoval nad.

20:23

67. minuta - Španělé oproti prvnímu poločasu začali kombinovat po zemi. Češi je zatím drží na uzdě.

20:25

69. minuta - Další pěkný balon po standardním kopu. Kalas ho hlavou poslal do zámezí.

20:26

74. minuta - Obraz hry se nemění: Španělé jsou aktivnější a neustále hrozí, Češi se zatím brání.

20:31

76. minuta - Češi šli teď dvakrát dopředu, ale ani jeden z jejich útoků nebyl dokončení. Obrana si ale aspoň na chvíli oddechla.

20:35

81. minuta - Český tým se musel bránit několikaminutové převaze soupeře. Ten nakonec ani nevystřelil.

20:39

83. minuta - třetí roh v řadě vybojoval Přikryl střelou do Alcácere, který ji v poslední možné chvíli zblokoval.

20:40

84. minuta - Skvělého Alcácere Koubek vychytal.

20:41
Česko - Španělsko 1:1

85. minuta - ŠPANĚLOVÉ VYROVNÁVAJÍ NA 1:1. Pardo po rohovém kopu vypálil asi z 28 metrů a několikrát tečovaný prudký balon zapadl až do české brány.

20:43

89. minuta - Češi jsou poněkud otřeseni. Míče se snaží spíše zbavovat.

20:47

91. minuta - Nastavují se tři minuty.

20:50

93. minuta - Hála v pokutovém území trefil jednoho ze Španělů vysokou nohou, ale penalta se nepískala. Naopak druhý poločas končí.

20:52

Po přestávce se bude prodlužovat dvakrát patnáct minut.

20:57

91. minuta - Prodloužení začalo.

20:57

92. minuta - Přikryl byl zezadu faulován v nápřahu ke střele a zůstává ležet na trávníku.

21:00

95. minuta - Španělská kombinace končí po střele DEulofeua v náruči Koubka.

21:01
Česko - Španělsko 2:1

97. minuta - ČEŠI VEDOU 2:1! Krejčí fantasticky protáhnul míč do vápna a pak předložil do volného prostoru míč Láchovi, který podruhé v zápase dostal Čechy do vedení.

21:05

100. minuta - Koubek lapil odražený balon v pokutovém území.

21:07

103. minuta - Češi střídají, na hřiště vběhne Antonín Fantiš.

21:08

104. minuta - Deulofeu střílí ze strany, ale jeho pokus byl zblokován nad.

21:10

105. minuta - Skončila první polovina prodloužení.

21:14

106. minuta - Začalo druhé prodloužení.

21:15
Česko - Španělsko 2:2

108. minuta - ŠPANĚLSKO VYROVNÁVÁ NA 2:2. Paco Alcácer podruhé v zápase vyrovnává, když zaběhl za české obránce a střelou zblízka nedal Koubkovi šanci.

21:19

113. minuta - Oba celky už jsou unaveny. Češi se po získání balonu spíše rozhlížejí kolem, dopředu se neženou.

21:21

114. minuta - Teď Krejčí se svými kolegy zakombinoval před vápnem, ale finální přihrávka nepřišla.

21:23
Česko - Španělsko 2:3

115. minuta - ŠPANĚLSKO VEDE 3:2. Paco Alcácer posílá poprvé Španěly do vedení. Španělský forvard si opět zaběhl za beky , zpracoval si balon a zblízka skóruje.

21:25

119. minuta - Češi jezdí naplno, ale už jim moc času nezbývá.

21:28

120. minuta - Bude se nastavovat jedna minuta.

21:30

Konec zápasu. Mistry Evropy se po krásném utkání, ve kterém Češi dvakrát vedli, stali Španělé.