Celkem 31 českých veslařů v deseti posádkách se představí na mistrovství světa na jezeře Bled ve Slovinsku. "Je to rekordní počet. Nepamatuji, že by někdy startovalo na MS víc českých veslařů. Možná naposledy doma v Račicích v roce 1993," konstatoval předseda Českého veslařského svazu Jiří Kejval.

O světový šampionát, který se koná od 28. srpna do 4. září, je obrovský zájem. Je totiž zároveň kvalifikací na olympijské hry v Londýně 2012. Na Bledu se představí přes 1200 závodníků ze 68 zemí.

 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se