Sparta vyhrála nad rumunskou Vaslui 1:0, ale do základní skupiny EL nepostoupila. Gól vstřelila až v 58. minutě, ale další šance svěřenci trenéra Chovance nezužitkovali.

Sparťanští fanoušci po zápase vyvolávala, aby letenský generální sportovní manažer podal po neúspěchu demisi.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
19:56
Před zápasem

Oba týmy jsou na hrací ploše, na stadionu je zhruba deset tisíc fanoušků, Vaslui přijela podpořit zhruba třicítka fandů.

19:57

Sestava Vaslui: Černiauskas - Milanov, Balace, Farkaš, Balaur, Jovanović, Zmeu, Pavlović, Sanmartean, Wesley, Temwanjera.

19:58
1. minuta

Utkání začalo, rozehráli domácí.

19:59
2. minuta

Kušnír házel dlouhý aut z pravé strany, ale hostující zadáci Kweukeho ubránili.

19:59
2. minuta

Ke střele z hranice vápna se dostal Vacek, ale jeho tvrdý pokus byl zblokován na roh. Po něm hlavičkoval na zadní tyči Juhar těsně vedle.

20:01
5. minuta

Sparta se od začátku snaží tlačit před hostující branku, domácí fanoušci ženou svůj tým za vítězstvím.

20:03
6. minuta

Duo Kadlec - Pamič se snažilo zakombinovat na levé straně, ale Kadlec se dopustil útočného faulu.

20:05
8. minuta

Kapitán Sparty pobavil svoje fanoušky pěknými kličkami, k šanci to ale nevedlo.

20:06
9. minuta

Temwanjera zkoušel střelecké štěstí zhruba ze třiceti metrů, Švengera neohrozil, protože pokus byl zblokovaný na roh, ze kterého Vaslui nic nevytěžila.

20:07
10. minuta

Rumunský klub zahrozil po Huškově chybě rychlým protiútokem. Ve vápně ale Temwanjera špatně přihrával.

20:08
11 minuta

Na hřišti je ošetřován jedne z hráčů Vaslui. Zdravotníci ho odnesli za postranní čáru.

20:09
13. minuta

Kweuke se nyní dostal do dobré střelecké příležitosti zhruba na značce pokutového kopu, po přihrávce Kušníra si míč ale dlouho zpracovával a jeho střela byla zblokována na roh, ze kterého domácí opět nic nevytěžili.

20:11
14. minuta

Hosté střídají: Místo Jovanoviče nastoupil Buhaescu.

20:12
15. minuta

Matějovský kopal roh, ale Kweuke ani Kadlec se do zakončení nedostali.

20:14
18. minuta

Sanmaertan zahrával standardní situaci, jeho centr ale v pohodě lapil brankář Švenger.

20:16
19. minuta

Vacek se už chystal ke střele, ale těsně před tím byl Kweukemu písknut útočný faul.

20:17
19. minuta

Už v 19. minutě vidí hostující brankář Černiauskas žlutou kartu za zdržování.

20:20
23. minuta

Vaslui vstřelila branku, ale ta nebyla uznána kvůli ofsajdu. Z pravé strany centroval Buhaescu a na zadní tyči zakončoval Temwanjera, podle asistenta rozhodčího ale z ofsajdu.

20:23
26. minuta

Kušnír centroval z pravé strany hřiště, podle rozhodčího byl už s míčem ale za brankovou čárou.

20:26
28. minuta

Žlutou kartu za faul dostal Ondřej Kušnír.

20:28
31. minuta

Vaslui bude mít výhodu standardní situace zhruba dva metry za vápnem.

20:29
32. minuta

Rumunský kotel se už radoval ze vstřelené branky, ale nebezpečná střela skončila na boční síti.

20:31
34. minuta

Žluté karty dostali hráči Balaur a Zápotočný.

20:31
34. minuta

20:33
36. minuta

Rohový kop Sparty bez úspěchu, na půli hřiště se dopustil faulu Zápotočný.

20:35
37. minuta

K nebezpečné střele ze středu hřiště se dostal Sanmartean, ale Švenger chytil.

20:41
44. minuta

Hra se před koncem poločasu trochu uklidnila.

20:42
45. minuta

Žlutou kartu za blokování rozehrávky vidí hostující Zmeu.

20:44
45. minuta

Po chybě Kušníra střílel Zmeu. Ale jeho pozice byla nebezpečnější než samotný střelecký pokus.

20:45
45. minuta KONEC PRVNÍ PŮLE

První poločas byl ukončen za stavu 0:0.

20:59
46. minuta ZAČALA DRUHÁ PŮLE

Druhá půle začala, rozehráli hosté.

21:00
46. minuta

Po obrovské chybě Brabce se dostal do šance Lopes, kterého přihrávkou vyzval Tamwanjera. Lopez těsně minul pravý roh Švengerovy branky.

21:03
49. minuta

Vackova přízemní střela zhruba z 25 metrů minula levou tyč o metr a půl.

21:04
50. minuta

Lopes hlavičkoval z malého vápna těsně nad!

21:05
52. minuta

Buhaescu střílel z pravé strany, ale Švenger pokus hlídal.. Na druhé straně zkoušel šajtlí štěstí Pamič, ale střela byla zblkována.

21:06
52. minuta

Rovnou dvě střídání na straně Sparty. Hušek uvolnil místo pro novou akvizici Sparty Jarošíka a Podaný nahradil Juhara.

21:10
55. minuta

Jarošík se prezentoval dobrým obranným zákrokem ve vápně, z následného centru hosté nic nevytěžili.

21:11
57. minuta

Centr Kušníra pouze do náruče brankáře.

21:12
58. minuta

Žlutou kartu dostal Kweuke.

21:13
58. minuta

Ve druhé půle je Vaslui nebezpečnější, Lopes překonal Švengera, ale na brankové čáře míč vykopl Zápotočný.

21:14
59. minuta SPARTA - VASLUI 1:0

Míč převzal na hranici vápna Pamič, potáhl si ho a z levé strany prostřelil vše a poslal Spartu do vedení.

21:17
63. minuta

Po rohovém kopu se do zakončení tlačili Jarošík a Podaný, míč těsně minul levou tyč.

21:18
64. minuta

Kweuke se uvolnil na levé straně, ve vápně ale váhal se střelou, až ji hostující obránci zblokovali na roh. Ten vyboxoval brankář Černiauskas.

21:20
67. minuta

Kušnír si narazil s Vackem a odcentroval z pravé strany. Duo Jarošík - Kweuke hlavičkovalo těsně nad.

21:21
67. minuta

Tamwanjera zkoušel střílet na zadní tyč, což se mu také povedlo, ale brankář Švenger byl pozorný.

21:24
70. minuta

Zápas sleduje 13699 diváků.

21:26
72. minuta

Vaslui střídá, Lopese Wesleyho vystřídal Annang.

21:27
73. minuta

Žlutou kartu opět za zdržování dostal Milanov.

21:28
74. minuta

Vacek se dostal do dobré střelecké příležitosti, ale zrhuba z 20 metrů těsně minul levou tyč.

21:30
77. minuta

Kweuke si zpracovával míč ve vápně ke střele, ale stoper Vaslui mu šanci překazil odkopem.

21:32
78. minuta

Vacek krásně našel na pravé straně Kušníra, ale jeho centr Kweuke nezužitkoval - hlavičkoval nad branku.

21:33
79. minuta

Václava Kadlece nahradil na hrací ploše Jakub Mareš.

21:34
80. minuta

Temwanjera dostal žlutou kartu za simulování.

21:35
81. minuta

Jarošík střílel tvrdě, ale jeho střelu zblokovali hosté na roh.

21:39
85. minuta

Podaný fauloval na půli Sanmarteana za červenou kartu a Spart bude dohrávat v oslabení.

21:41
88. minuta

Sparta zahrávala standardku zhruba ze třiceti metrů.  Kweuke se nedostal k hlavičce a následně se dopustil Brabec taktického faulu za žlutou kartu.

21:43
89. minuta

Bello jde na hřiště místo Temwanjera.

21:44
90. minuta

Mareš se kličkou zbavil obránce a těsně za vápnem pěkně vystřelil, brankář Vaslui vyrazil na roh.

21:46
90. minuta

Z opakovaného rohu Sparta nic nevytěžila. Vaslui se snaží co nejvíce udržet výsledek.

21:47
90. minuta

Bello vybojoval roh pro hosty.

21:48
90. minuta

Za zdržování vidí žlutou kartu Jovanovič.

21:49
90. minuta

Vaslui měla brejk, na jehož konci střílel Bello velmi nepřesně. Sparta hraje nyní velmi nepřesně.

21:50
90. minuta UTKÁNÍ SKONČILO SPARTA - VASLUI 1:0

Utkání skončilo, Sparta sice vyhrála 1:0, ale do základní skupiny po výsledku 0:2 v Rumunsku nepostoupila. Postupuje Vaslui.