Po vydřené remíze ve Skotsku se česká fotbalová reprezentace představí před domácím publikem. V přátelském utkání s Ukrajinou chce svým fanouškům dokázat, že kritika po posledním utkání nebyla oprávněná a získat si před posledními zápasy fanoušky na svou stranu.

Do utkání s Ukrajinou vstoupí Češi bez kapitána Rosického a taky omluveného Baroše. Mezi tři tyče se postaví brankář Drobný, jediným hrotem bude Pekhart. Od úvodních minut si zahraje také „hrdina“ Rezek.

Úvodní sestavy:

ČR: Drobný - Pospěch, Sivok, Kadlec, Pudil - Rezek, Kolář, Hübschman, Plašil, Pilař - Pekhart.

Ukrajina: Dykan - Gai, Tymoščuk, Kučer, Krivcov, Jarmolenko, Ševčuk, Konopljanka, Kutko, Děvič, Milevskij

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
19:01

Na Letné máme za sebou hymny soupeřů. Za malou chvíli bude utkání před zraky poloprázdného stadionu zahájeno.

19:01
Utkání bylo zahájeno
19:02

2. minuta Po levé straně se sympaticky a dravě rozběhl Pilař, ale obrana Ukrajiny ho vytlačila do autu. Češi nicméně zůstanou u míče.

19:03

2. minuta Téměř vzápětí Češi vybojovali přímý kop, který zahrával Plašil. Brankář centr lapil.

19:04

2. minuta Češi budou kopat penaltu! Faulován kdo jiný, než Rezek. Tentokráte to ale faul asi byl.

19:05
Česká republika - Ukrajina 1:0!

3. minuta Češi vedou 1:0! K penaltě se znovu sebevědomě postavil Michal Kadlec, jeho zakončení sice brankář vystihl a taky si na něj sáhl, ale už ho nedokázal vytlačit ven z brány.

19:06

5. minuta Češi jsou po vstřelené brance aktivní, nyní to ale Kolář přehnal a uprostřed hřiště fauloval.

19:07

6. minuta Češi vytlačili ukrajinskou rozehrávku až na její polovinu. Dlouhý nákop pak sebral Kadlec.

19:08

7. minuta Zatím se hraje hodně tvrdě. Na zemi zůstali ležet hned dva Ukrajinci.

19:10

9. minuta Češi zatím až k neuvěření vysoko napadají a dělají tím Ukrajině problémy. Ta se dostala s rozehrávkou znovu až k vlastnímu brankáři.

19:11

10. minuta Teď se Ukrajinci českému presingu vyhnuli akcí na jeden dotek a málem přečíslili obranu. Naštěstí jim v klíčové chvíli chyběla přesnost.

19:12

11. minuta Češi po delší odmlce před bránou soupeře. Pospěchův centr byl sražen na rohový kop.

19:13
Česká republika - Ukrajina 2:0!

12. minuta Rohový kop si vzal nastarost Pudil a centrem našel přesně hlavičku Michala Kadlece, který se stává postrachem brankářů soupeře. Dává svůj druhý gól v zápase a třetí na tomto reprezentačním srazu. Češi vedou 2:0!

19:14

13. minuta Pudil si moc nerozuměl s Drobným, Ukrajinci toho ale nedokázali využít a napadání Čechů je zase vyhnali až na jejich polovinu.

19:16

14. minuta Děvič se prokličkoval do pokutového území, kde upadl a mocně se dožadoval penalty. Rozhodčí ale mlčel, a proto se ke střele z hranice vápna odhodlal Gaj. Rána mířila těsně kolem levé tyče.

19:17

16. minuta Sivok se nedohodl s Rezkem a poslal míč do protipohybu spoluhráče. Oba berou situaci s úsměvem a vracejí se zpět na vlastní polovinu bránit postupný útok Ukrajiny.

19:18

17. minuta Po faulu na Děviče zahrával nepříjemnou standardku Konopljanka. Jeho ideální centr ale zůstal bez povšimnutí spoluhráčů a prošel těsně za vzdálenější tyčí.

19:19

18. minuta Dykan přebíral malou domů pod velkým tlakem Pekharta, proto musel míč jen odpálit na tribunu.

19:19

19. minuta Pilař našlápl k velkému sprintu, ale hned za polovinou byl sražen taktickým faulem k zemi.

19:20

19. minuta Kadlec nedal dýchat Gajovi, který tak snadno přišel o míč.

19:21

20. minuta Drobný dobře přečetl hru a vyběhl si pro dlouhý nákop za českou obranu. Domácí budou chvíli držet míč.

19:22

21. minuta Plašil si možná ukázal, že se dá hrát fotbal jednoduše a hezky i v Česku. Jeho narážečka s Rezkem ho vyslala do rychlého brejku do otevřené obrany. Plašil se rozhodl střílet z dvaceti metrů, ale ránu pokazil a poslal vysoko nad.

19:23

22. minuta Plašil našel krásně za obranou Pilaře, který se z levé strany vřítil do vápna. Před zakončením ho zbrzdil skluz obránce. Češi budou kopat roh.

19:24

23. minuta Roh sice přelétl celé pokutové území, ale na druhé straně si ho našel Rezek, který okamžitě prudce vracel na brankáře. Jenže doslova, Dykan jeho centr lapil.

19:26

25. minuta Češi krásně zakombinovali, Plašil našel v pokutovém území Pekharta, který si obhodil obránce, ale tísněn se nedokázal dostat k zakončení. To se ale povedlo Kolářovi, který sice poslal míč do sítě, ale stál v ofsajdu.

19:27

26. minuta Plašil vybojoval téměř ztracený míč pro Rezka, který neváhal a z první pálil. Míč z otočky z hranice vápna prolétl metr vedle pravé tyče.

19:28

28. minuta Kolář oklamal obranu a mezi dvěma hráči prošel do brankové příležitosti. Místo rány ale ještě vylepšil pozici pro Pekharta, který zazmatkoval a nahrál Kolářovi zpět do jasného ofsajdu.

19:30

29. minuta Konopljanka zaskočil Pospěcha, který podcenil situaci u postranní čáry a čekal na aut. Ukrajinský rychlík ale míč stihl na hrací ploše a z úhlu přečíslil obranu. Jeho brankovou přihrávku na tři nabíhající hráče v poslední chvíli odvrátil Kadlec.

19:32

31. minuta Obrana domácích zapomněla na pravé straně zaběhnutého Butka, který si mohl míč připravit a centrovat. Jeho pas byl sražen na roh, který Češi odvrátili.

19:33

32. minuta Útok Ukrajiny ale pokračuje. Milevskij byl odražen Pudilem.

19:33

32. minuta Do pokutového území domácích létá jeden centr za druhým. Drobný ale zůstal bez práce.

19:35

34. minuta Češi se dostali do menšího herního útlumu. Ukrajinu ale zatím dále jak před pokutové území nepustili.

19:38

35. minuta Konopljanka už nevěděl co s obranou Čechů, tak to zkoušel hondě nepřesně z velké dálky.

19:39

37. minuta Ukrajinci Čechy stále přehrávají. Jsou dříve u míče a kombinují. Fanouškům se to i přesto, že je Češi drží daleko od své brány přestává líbit.

19:40

38. minuta Butko nedokázal odcentrovat přes dobře bránícího Pudila. Vybojoval ale roh pro Ukrajinu.

19:41

39. minuta Ukrajina se raduje z branky, ale marně! Pudil odhlavičkoval míč na KOnopljanku, který to zkusil z dálky. Drobný jeho ostrý pokus vyrazil před sebe, jenže hned čtyři dorážející hráči Ukrajiny byli chyceni v ofsajdové posti okamžitě vysunuté obrany domácích.

19:43

41. minuta Ukrajina zase kombinovala před naším vápnem, Děvič ale nestihl míč před postranní čárou.

19:44

42. minuta Pilař svou aktivotou trápil Ukrajinu a zdržel míč na její polovině. Češi teď mají možnost odrazit sílící nápor soupeře.

19:45

43. minuta Pospěchův centr byl na Pilaře moc vysoký.

19:45

43. minuta Rezek chyboval a Ukrajina mohla do přečíslení. Situaci ale nezvládla. Zastavil jí útočný faul.

19:46

44. minuta Češi kombinovali na vlastní polovině, pak ale přišla drobná nepřesnost a Daniel Kolář musel faulovat za žlutou kartu.

19:48
První poločas skončil
19:48

Česká reprezentace může být hodně spokojená s výsledkem, s předvedou hrou už tak moc ale ne. Zatímco první dvacetiminutovka byla z její strany perfektní, v závěru poločasu už ale Ukrajinci přebrali iniciativu a poslední půlhodinku domácím moc nedovolili. Naštěstí se ale sami do velkých šancí zatím nedostali. O aktivitě Ukrajiny svědčí i statistika držení míče 64:34 % v její prospěch.

20:03
Druhý poločas byl zahájen
20:03

46. minuta Ukrajina střídá. Gaje nahradí Rakickyj.

20:04
Česká republika - Ukrajina 3:0!

47. minuta Úvod poločasů dnes zkrátka patří naší reprezentaci! Jan Rezek si narazil míč se spoluhráčem, dostal se za obranu a klasickým bodlem nedal brankáři Dykanovi šanci - 3:0!

20:07

50. minuta Češi po vstřelené brance drží míč a dá se říct, že kontrolují hru.

20:08
Česká republika - Ukrajina 4:0!

51. minuta Možná celá Letná kroutí hlavou nad tím, co se to s naší reprezentací děje. Pudil zatáhl míč do vápna, předložil Kolářovi, který si v otočce zpracoval míč a dokázal přesně vystřelit. Světe div se, vedeme 4:0!

20:10

53. minuta Konpljanka je stažen k zemi, přichází Voronin. Hned poté pálil z hranice vápna Milevskij, ale Drobný se slabou ránou moc práce neměl.

20:13

55. minuta Pilařovi se po dobré práci Pekharta zamotal míč mezi nohama. Ukrajina ale téměř okamžitě zase přišla o míč.

20:16

57. minuta Střídání na obou stranách. Dnes výborného Pekharta nahradil Lafata, Milevskij přepouští místo Seleznovi.

20:18

60. minuta Hra je rozhárána. Ukrajinu čtvrtá branka hodně nahlodala, Češi znovu střídájí. Pospěche nahradí Gebre Selassie.

20:19

61. minuta Novic na hřišti se okamžitě dostal za obranu a od brankové čáry cpal míč před bránu. Ukrajina tentokráte odolala.

20:20

62. minuta Děvič měl prostor jít sám na Drobného, ale zazmatkoval, musel kličkovat a jasně si šel pro penaltu. Rozhodčí mu ale jeho pád nespolkl.

20:21

64. minuta Gebre Selassie se znovu dostal za obranu, tentokráte stál ale v ofsajdu.

20:23

66. minuta Rezek procpal centr na Lafatu, který ale prudký míč nedokázal dobře zpracovat pro zakončení.

20:25

68. minuta Češi střídají. Koláře nahradí Vacek, předtím viděl žlutou kartu Ševčuk.

20:26

69. minuta Žlutou kartu vidí i Jan Rezek.

20:28

71. minuta Pilař nabil Vackovi, jehož technický pokus z hranice vápna mířil vysoko nad.

20:29

72. minuta Jana Rezka střídá Milan Petržela.

20:30

72. minuta Voronin krásně uvolnil Ševčuka, který pálil na vzdálenější tyč. Drobný jeho ránu špičkami prstů vytěsnil jen na kopačky Děviče, který dokázal ze dvou metrů přestřelit úplně prázdnou (!) bránu!

20:32

74. minuta Na druhé straně číhal na branku Lafata, kterého eliminoval skvěle vyběhnutý brankář.

20:35

77. minuta Hra polevila. Hraje se hlavně ve středu hřiště, kde se divák moc zajímavého nedočká.

20:37

80. minuta Petržela si pohlídal situaci u rohového praporku, od brány bude kopat Drobný. Ze hry odstoupí Děvič, kterého střídá Šinder.

20:39

81. minuta Petržela se na pravé straně individuálně neprosadil.

20:39

82. minuta Jarmolenko se dostal dvakrát do zakončení, nejprve pálil slabě z dálky, další pokus už byl nebezpečný, když se zaseknutím zbavil Pudila a pálil těsně vedle vzdálenější tyče.

20:41

84. minuta Voronin sám kličkoval kolem našeho pokutového území, ale přes obranný val se nedostal a pak musel vrátit na druhou stranu.

20:42

85. minuta To je neskutečné, co Ukrajina znovu zazdila. Šinder se dostal za obranu i brankáře Drobného a byl sám dva metry před úplně prázdnou bránou, ani on jí ale netrefil!

20:46

86. minuta Češi drží míč a čekají na konec zápasu.

20:47

88. minuta Butko nastřelil ruku Pudila, to by ale byla hodně přísná penalta.

20:47

90. minuta Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty. Hraje se uprostřed hřiště.

20:50

92. minuta Ukrajina touží vstřelit alespoň jednu branku a krouží kolem našeho vápna. Její roh se ale neujal.