Jaká je současná situace v hotelnictví na Slovensku s ohledem na krizová léta?

Cenová válka sice nedosáhla takové úrovně jako před několika lety v Praze, ale podle mého názoru je i zde trh přesycen. V silných letech se začalo v Bratislavě hodně stavět a počet lůžek se zdvojnásobil, ale samotná poptávka po hlavním městě není tak vysoká. Aby měly hotely alespoň nějaké základní tržby, začínají klesat s cenami. A to se časem projeví na kvalitě poskytovaných služeb. Velmi negativně působí také příliv hotelových řetězců, které disponují zahraničním kapitálem. Snižují cenu na trhu tak, aby získaly většinu korporátní klientely, a jiné lokální hotely pak mají obrovské problémy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se