Plzeňští fotbalisté zvítězili v utkání 7. kola první ligy nad Jabloncem 4:2, přestože ještě pětadvacet minut před koncem prohrávali 1:2.

Výhru nad Severočechy, v jejichž dresu oslavil David Lafata 11. gólem v sezoně nedělní 30. narozeniny, zajistil deset minut před koncem Michal Ďuriš. Hosté prohráli po čtyřech výhrách v řadě.

Plzeň už není neporazitelná, a tak už ani její hlediště nebylo ve šlágru kola vyprodané. Ani úvod utkání navíc nenasvědčoval tomu, že by Západočeši měli napravit poslední selhání se Spartou, a ze soupeře měli nečekaný respekt.

Slovácko prodloužilo šňůru neporazitelnosti na čtyři zápasy, když zvládlo důležitý domácí zápas s Českými Budějovicemi. Jihočechy, kteří ještě v této sezoně nevyhráli, porazili po trefách Doška a Pavelky 2:0.

Jenže domácí rozkoukávání alespoň v ofenzivě rázně ukončili a hned svůj první výraznější výpad k jablonecké brance využili k vedoucímu gólu, který po rychlé kombinaci z pravé strany zakončil Ďuriš.

Ve 32. minutě ale bylo vyrovnáno. Lafata využil chybu brankáře Čecha a hlavou vstřelil svůj 11. ligový gól v sezoně. A protože domácí působili i poté nerozhodně a méně agresivně, přišel druhý trest v podobě branky Kopice v nastaveném čase.

Domácí se ale po pauze pustili do stíhačky. Radost na tribunách ale přinesla až 65. minuta, kdy Kopic rukou stáhl pronikajícího Řezníka a nařízenou penaltu proměnil Horváth.

Hosty ani vyrovnání neprobudilo a pykali za to deset minut před koncem, kdy jim vstřelil Ďuriš vítězný gól. Následný riskantní ofenzivní závěr hostů skončil dalším gólem brankou, kterou přidal v nastaveném čase Kolář.

Liberec remizoval s Olomoucí

Fotbalisté Liberce na domácím hřišti remizovali s Olomoucí 1:1, přestože se téměř celý zápas museli obejít bez vyloučeného stopera Jana Nezmara.

Liberec sice vedl rychlou brankou Jiřího Štajnera, ale už v páté minutě pro Sigmu nachystal remízovou odpověď povedenou střelou z dálky Jan Schulmeister. Liberec měl i v oslabení víc možností strhnout výhru na svoji stranu, ale Olomouc několika výbornými zákroky zachránil exliberecký brankář Zdeněk Zlámal.

Olomouc si tak připsala první získaný bod do tabulky poté, co jí disciplinární komise odečetla devět bodů za korupci. Liberec na druhém místě vystřídal Jablonec, který však dnes večer hraje na půdě obhájce titulu v Plzni.

Slavia doma remizovala s Duklou

Slávisté začali zápas za svého trenéra, který měl po sérii neúspěšných výsledků zřejmě poslední šanci, jak se udržet ve funkci, s vervou. Duklu v úvodu sevřeli do kleští, ale nebezpečnou šanci si nevypracovali.

Petrouš nasadil do útoku čerstvou posilu Blažka, ofenzivu výrazně podporoval také Hloušek a Dukla se první půlhodinu jen s vypětím sil bránila.

Ve 21. minutě pálil Pospěch nad, pak Blažek po přiťuknutí od svého kolegy v útoku v těžké pozici mířil vedle.

Po změně stran svázala domácí křeč a jejich tlak se vytratil. Nešly jim přihrávky, míče jim odskakovaly. To už došla trpělivost slávistickým fanouškům, kteří se poprvé v utkání začali dožadovat Petroušovy rezignace.

Po hodině hry mohl stále nespokojenější a když už v 84. minutě slávisté míč do hostující sítě konečně dopravili, zkazil Pospěchovi radost ofsajd. Edenem se tak po závěrečném hvizdu ozývalo hlasité "Petrouš ven!"

Teplice zvítězily na Žižkově, doma uspěl Hradec i Příbram

Fotbalisté Teplic se pod staronovým trenérem Petrem Radou dostávají do formy. Severočeši vyhráli v dopoledním utkání na hřišti Viktorie Žižkov 1:0 a už čtyři zápasy jsou neporaženi.

Tři body zajistil hostům v druhém poločase vítězným gólem stejně jako v předešlých dvou utkáních Mahmutovič. Pražané doma po návratu do nejvyšší soutěže poprvé vyšli naprázdno a protáhli čekání na výhru na čtyři duely.

Hradce Králové utnul sérii pěti soutěžních porážek vítězstvím 1:0 nad Bohemians 1905. Úvodní gól dal v 31. minutě Dvořák, který tak protrhl 391 minut dlouhé čekání na hradecký gól. Krátce po změně stran pojistil výhru Klapka.

Hradec tak bodoval poprvé od 2. kola, Bohemians naopak mají z posledních sedmi zápasů venku bilanci jediné výhry a jediného vstřeleného gólu.

Po sedmi letech se v neděli fotbalisté Příbrami v nejvyšší soutěži radovali z výhry nad Mladou Boleslaví, když na domácí půdě zvítězili 2:0 díky brankám Tomáše Pilíka a Lukáše Hejdy z úvodu utkání. Příbram tak počtvrté v sezoně naplno zabodovala, její soupeř poprvé venku prohrál.

FC Slovan Liberec - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 2. Štajner - 5. J. Schulmeister. Rozhodčí: K. Hrubeš - Košec, Jiřík. ŽK: Vácha - Škerle, Navrátil, Kučera. ČK: 15. Nezmar (Liberec). Diváci: 4930.

Sestavy:

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman (90. Liška) - Štajner, Vácha, Janů, Breznaník - Šural (17. Kelič), Rabušic (64. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Navrátil (71. Varadi), Bajer (82. Rossi), Hořava - Heinz, J. Schulmeister (71. Petr), Přikryl. Trenér: Psotka.

Slavia Praha - Dukla Praha 0:0

Rozhodčí: Paták - Filípek, Lhoták. ŽK: Frejlach, Hloušek, Blažek - Vrzal, Gedeon. Diváci: 6671.

Sestavy:

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hurka - Frejlach (75. Paprčiak), Petrák, Jarolím, Hloušek - Pospěch, Blažek (75. Trubila). Trenér: Petrouš.

Dukla: Rada - Pospíšil, Mikula, Švejdík, Vrzal - Podrazký (66. Malý), Gedeon, Hanousek - Berger (89. Vorel), Lietava, Markovič (75. Pázler). Trenér: Kozel.

1. FC Slovácko - SK Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 50. Došek, 73. Pavelka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Handlíř. ŽK: Košút, Kubáň - Machovec, Stráský, Čirkin. Diváci: 4950.

Sestavy:

Slovácko: Filipko - Reinberk, Košút, Trousil, Kubáň - Pavelka (89. Jeleček), Kordula, Valenta, Kerbr (66. Daníček) - Lukáš (81. Ondřejka), Došek. Trenér: Soukup.

České Budějovice: Křížek - Machovec, Horejš, Lengyel, Novák - Bakala, Otepka (67. Hudson), Klesa, Sandro (80. Pecka), Čirkin - Ondrášek (45.+1 Stráský). Trenér: Cipro.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 68. Mahmutovič. Rozhodčí: Královec - Ubias, Hájek. ŽK: Vaclík - Mahmutovič, Ježdík. Diváci: 3112.

Sestavy:

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Procházka, Bodeček, Starý - Kadeřábek (76. Bartl), Súkenník, Lafrance, Mach - Kalod (71. Böhm), Nestorovski (66. Bořil). Trenér: Pulpit.

Teplice: Grigar - Ježdík, Smejkal, Lukáš, Rosa - Stožický (67. Vondrášek), Ljevakovič, Čajič, Vachoušek (89. Zoubele) - Mahmutovič (77. Siva), Kerič. Trenér: Rada.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 11. T. Pilík, 17. Hejda. Rozhodčí: Adam - Peřina, Dobrovolný. ŽK: T. Pilík - Kysela. ČK: 70. Kysela. Diváci: 2916.

Sestavy:

Příbram: Hruška - M. Štochl, Krejčí, Hejda, Pleško - Mareš, Koukal (90. Videgla), Tarczal, T. Pilík (66. Papšys) - Wágner, Šlapák (90. Jurdík). Trenér: Vavruška.

Boleslav: Miller - Kysela, Janíček, Rolko, Kalina - Opiela (87. Wojnar), Procházka, Kúdela - Zahustel (64. Řezníček), Bulut, Chramosta. Trenér: Koubek.

FC Hradec Králové - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

Branky: 31. Dvořák, 50. Klapka. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Poděbradský - Růžička, Škoda. Diváci: 4890.

Sestavy:

Hradec: Lindr - Poděbradský, Fukal, Chleboun, Zelený - Rezek (89. Plašil), Janoušek, Fischer, Klapka - Dvořák (79. Černý), Malinský (78. Štěpán). Trenér: Kotal.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Růžička - Moravec, Šumský (68. Bálek), Borek (60. Budinský), Bartek - Nešpor (71. Michálek), Škoda. Trenér: Medynský.