Fotbalisté Realu Madrid ztratili ve španělské lize další body. Po nedělní prohře 0:1 s Levante v 5. kole znovu nedokázali skórovat a na hřišti předposledního Santanderu uhráli jen bezbrankovou remízu.

Favorizovaní hosté si nevěděli rady s houževnatou defenzivou Racingu a potvrdili, že produktivita je stálým problémem týmu. Hráči "Bílého baletu" vůbec poprvé pod trenérem Josém Mourinhem nevyhráli v domácí soutěži ve dvou utkání po sobě.

Jen s jedním bodem, ale zato se dvěma vstřelenými góly se vracejí z Valencie, která poprvé v nové sezoně nevyhrála, hráči Barcelony. Ti sice při remíze 2:2 vstřelili tři góly, ale ten první dal ve 12. minutě Abidal do vlastní branky. Bod zajistil Barceloně v 77. minutě Fábregas.

Zato Atlético Madrid doma deklasovalo 4:0 poslední Gijón a zopakovalo jednoznačný výsledek z nedělního utkání proti Santanderu. Sporting jako jediný celek La ligy nedokázal bodovat ani ve čtvrtém utkání.

[HD] Racing Santander Vs Real Madrid (0-0) | Full Match Highlights 9=21-2011 Racing 0-0 Madrid

Domácí poslal do vedení ve 28. minutě vlastní brankou krajní bek Alberto Lora. Po přestávce se prosadil obránce Álvaro Domínguez a dvakrát kolumbijský útočník Radamel Falcao, jenž navázal na hattrick z minulého kola. V čele tabulky střelců se s pěti zásahy dotáhl na Lionela Messiho z Barcelony a Roberta Soldada z Valencie.

5. kolo: Atlético Madrid - Gijón 4:0 (72. a 80. Falcao, 28. vlastní Lora, 68. Domínguez), Málaga - Bilbao 1:0 (62. Cazorla), Santander - Real Madrid 0:0, Vallecano - Levante 1:2 (72. Tamudo - 10. Valdo, 29. Ballesteros). Zápas Valencie - FC Barcelona 2:2 (12. Abidal vlastní, 23. Hernandez - 14. Rodriguez, 77. Fábregas. ČK: 90. Alba, Sevilla).

1. Valencie                      4 3 1 0 8:5 10
2. Málaga                        4 3 0 1 7:2 9
3. Betis Sevilla                3 3 0 0 5:2 9
4. FC Barcelona              4 2 2 0 17:4 8
5. FC Sevilla                    4 2 2 0 5:3 8
6. Levante                      4 2 2 0 4:2 8
7. Real Madrid                4 2 1 1 10:3 7
8. Atlético Madrid           4 2 1 1 8:1 7