Italský basketbalový klub Virtus Boloňa předložil hvězdě NBA Kobemu Bryantovi několik variant možné spolupráce. Pětinásobnému šampionovi zámořské soutěže v dresu Los Angeles Lakers nabízí i smlouvu na celou sezonu na pět milionů eur (přes 123 milionů korun).

Dalšími možnostmi jsou krátkodobá angažmá na jeden či dva měsíce, nebo už dříve zveřejněný návrh, podle kterého by Bryanta platil podle odehraných zápasů. Během tří domácích duelů v úvodu sezony by si třiatřicetiletý basketbalista mohl vydělat v Boloni 800.000 dolarů (14,5 milionu korun) za utkání hrubého.

Zástupci Virtusu sázejí na to, že Bryant prožil v Itálii část mládí, když v zemi působil jeho otec, a italsky mluví. "Myslím, že díky tomu, že v Itálii žil, by ho to mohlo oslovit," řekl agentuře AP generální manažer patnáctinásobného italského mistra Massimo Faraoni poté, co byl přítomen rozhovorům majitele klubu Claudia Sabatiniho s Bryantovým agentem Robem Pelinkou. Smlouva s Virtusem by Bryantovi umožňovala, aby se okamžitě po skončení výluky NBA vrátil do zámoří.

Bryant si má díky smlouvě s Lakers v následující sezoně vydělat 25,244.000 dolarů. O jeho služby během výluky projevil zájem také Besiktas Istanbul a minimálně jeden klub v Číně.

NBA by měla začít 1. listopadu, ovšem hráči a majitelé klubů se stále nedokázali domluvit na nové kolektivní smlouvě.

Kobe Bryant "Waiting Next Season"

Kobe Bryant "Waiting Next Season"

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist