Žijeme v neustálém těsném spojení s přírodou, kterou se snažíme měnit a přitom je to právě příroda a její principy, které mění nás. "Nejdřív dáme my tvar svému domu a později utváří on nás," řekl velký státník Winston Churchill. Architekti, kteří navrhují v duchu bioarchitektury věří, že pokud budeme, co nejvíce naslouchat přírodě a žít v harmonii s ní, budeme více šťastní, zdraví a spokojení. Stejně jako se říká "jsi to, co jíš", tedy že to, co jíme nás bezprostředně ovlivňuje, fyzicky, mentálně i psychicky, stejně tak na nás působí prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



