Žijeme v neustálém těsném spojení s přírodou, kterou se snažíme měnit a přitom je to právě příroda a její principy, které mění nás. "Nejdřív dáme my tvar svému domu a později utváří on nás," řekl velký státník Winston Churchill. Architekti, kteří navrhují v duchu bioarchitektury věří, že pokud budeme, co nejvíce naslouchat přírodě a žít v harmonii s ní, budeme více šťastní, zdraví a spokojení. Stejně jako se říká "jsi to, co jíš", tedy že to, co jíme nás bezprostředně ovlivňuje, fyzicky, mentálně i psychicky, stejně tak na nás působí prostředí, ve kterém žijeme a pracujeme.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se