Hokejový útočník David Krejčí přispěl gólem k premiérovému vítězství Bostonu v letošní sezoně NHL. Po prohře v zahajovacím utkání s Philadelphií tentokrát obhájci Stanleyova poháru na domácím ledě nezaváhali a zdolali 4:1 Tampu Bay.

Krejčí vstřelil důležitý uklidňující gól na 3:1, když ve 44. minutě pohotově dorazil střelu Milana Lucice. Definitivní podobu výsledku pak dal v polovině třetí třetiny Rich Peverley, jenž byl i autorem úvodní branky.

Druhou výhru si připsali hokejisté Philadelphie, kteří zvítězili 3:0 v New Jersey. Jaromír Jágr zřejmě kvůli nachlazení strávil na ledě jen 14 minut a na rozdíl od úvodního duelu s Bostonem se do statistik nezapsal. Brankář Letců Ilja Bryzgalov potřeboval k čistému kontu 19 úspěšných zákroků.

Jágr si ale po zápase z nachlazení, které cítí poslední čtyři dny, nic nedělal. "Jsou horší věci, které se můžou stát," řekl s úsměvem. "Lidi bojují ve válce nebo mají jednu nohu, takže jestli člověk má chřipku, nebo ne, to zase není tak velký problém," dodal.

Stejně jako po prvním zápase na ledě bostonských Medvědů si český hokejista všiml, jak hra v NHL během jeho nepřítomnosti zrychlila. "Je to hrozně nahoru dolu, nikdo nepodrží puk. Ale to většinou tak je, když ta mužstva ještě můžou. Potom se to trochu uklidnilo mezi druhou a třetí třetinou, to se začal hrát trochu hokej. Ale první třetina, to byl blázinec," řekl.

Na svou premiéru v brance Washingtonu si musí počkat Tomáš Vokoun. V prvním zápase nové sezony proti Carolině totiž dostal přednost jeho český parťák Michal Neuvirth a 28 zákroky dovedl Capitals k výhře 4:3 v prodloužení.

Výsledky nočních utkání NHL

Boston - Tampa Bay 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 23. a 49. Peverley, 25. Paille, 44. Krejčí - 24. St. Louis. Střely na branku: 42:26. Diváci: 17.565.

Toronto - Ottawa 6:5 (2:0, 2:0, 2:5)

Branky: 19., 39. a 58. Kessel, 13. Grabovskij, 28. Lupul, 43. Orr - 52. a 56. Alfredsson, 42. Greening, 56. Spezza, 59. Da Costa. Střely na branku: 35:32. Diváci: 19.324.

New Jersey - Philadelphia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 13. Giroux, 43. Read, 45. Simmonds. Střely na branku: 20:29. Diváci: 17.625.

Washington - Carolina 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 35. Sjomin, 40. Chimera, 57. Laich, 63. Green - 33. a 41. E. Staal, 59. J. Jokinen. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 31 střel inkasoval tři góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.506.

NY Islanders - Florida 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 17. Weiss (Fleischmann), 20. Garrison. Střely na branku: 27:29. Diváci: 16.234.

Minnesota - Columbus 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky: 2. Cullen, 17. Scandella, 31. Heatley (Židlický), 39. Setoguchi - 38. Dorsett, 57. Majorov. Střely na branku: 26:31. Diváci: 19.040.

Chicago - Dallas 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)

Branky: 28. a 59. Bolland (na druhou Frolík), 9. Brunette, 32. Toews, 46. Sharp - 33. Fiddler, 51. Ott. Střely na branku: 31:21. Diváci: 21.674.

Colorado - Detroit 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 38. Franzén (Hudler), 52. Zetterberg, 58. Dacjuk. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.007.

St. Louis - Nashville 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)

Branky: 8. Berglund (R. Polák), 53. Arnott - 47. a 59. Legwand, 12. C. Smith, 54. Klein. Střely na branku: 33:16. Diváci: 19.150.

San Jose - Phoenix 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)

Branky: 5. a 37. Pavelski, 29. a 39. Desjardins, 9. Handzuš, 28. Clowe - 33. a 51. Doan (na první Vrbata), 45. Ekman-Larsson. Střely na branku: 52:29. Diváci: 17.562.

Calgary - Pittsburgh 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)

Branky: 16. Glencross, 50. Bourque (Horák), 57. O. Jokinen - 22. Kennedy, 27. Niskänen, 31. Adams, 34. Malkin, 60. J. Staal. Střely na branku: 20:37. Diváci: 19.289.