Když mu bylo 89 let, začal závodit v běhu, nyní je mu sto a sikh Fauja Singh chce v neděli v Torontu jako první člověk v tomto věku dokončit maraton a vstoupit do Guinnessovy knihy rekordů. Rodák z Paňdžábu s britským občanstvím, který ale nehovoří anglicky, drží ve své kategorii světové rekordy na tratích od 100 do 5000 metrů.

"Vždycky jsem chtěl být nejstarším maratonským běžcem," řekl Singh, který maratonskou trať dlouhou 42,195 metru zvládl v roce 2003 v Torontu za 5 hodin 40 minut a jednu vteřinu, což je rekord pro muže nad devadesát let. "Už se na to těším," řekl.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se