Visačku made in Czech by mohla mít výhra hokejistů New Jersey v Los Angeles 3:0. Výrazně se o ni totiž zasloužili útočníci Patrik Eliáš a Petr Sýkora. Eliáš vstřelil čtvrtý gól v sezoně a na další přihrál, Sýkora si připsal dvě asistence.

Hvězdou zápasu byl Zubrus

První hvězdou zápasu byl ovšem vyhlášen obránce Dainius Zubrus, autor dvou gólů. Brankář Devils Johan Hedberg zlikvidoval všech 31 střel Králů a vychytal první čisté konto v sezoně a už osmnácté v NHL.

Devils přerušili čtyřzápasovou vítěznou sérii Kings, kteří navíc v posledních třech utkáních nedostali ani gól. V jejich brance však tentokrát nestál Jonathan Quick, jako v předchozích třech zápasech, ale Jonathan Bernier.

Společně oba gólmani udrželi neprůstřelnost 221 minut a 22 vteřin. Ukončil ji až Zubrus, jenž v 34. minutě dorazil do branky nahození Andyho Greena a otevřel skóre. O dvě minuty později zvýšil Eliáš na 2:0, když ranou z kruhu pro vhazování zužitkoval Sýkorovu přihrávku. Za další tři minuty Sýkora vyslal do útočného pásma Zubruse a ten dělovkou překonal Berniera potřetí.

Sýkora přitom do zápasu málem nenastoupil. Kvůli příznakům chřipky vynechal ranní rozbruslení a celý den strávil v hotelu v posteli. "Srdce a duše. To je všechno, co na to lze říct," okomentoval jehio start Eliáš. "Budu teď o něj muset pečovat. I když si stejně myslím, že se chtěl jen ulít z rozbruslení," vtipkoval Eliáš a do Sýkory si ještě rýpnul kvůli jeho přezdívce Sykie (sick znamená v angličtině nemocný). "On vypadá, že je nemocný pořád."

Spokojený je i útočník Martin Havlát, který začal sezonu později kvůli problémům s ramenem, ale i ve třetím zápase bodoval a pomohl San Jose k výhře na ledě Nashvillu 3:1. Havlát si opět připsal asistenci a Žraloci třetí výhru za sebou, když jeho střelu ve vlastním oslabení dorazil do branky Logan Couture.

"V podstatě z ničeho připravil gólovou šanci. Martin je nadaný hráč, proto jsme ho před sezonou brali jako posilu. A myslím, že postupem času bude ještě lepší," pochválil Havláta trenér Todd McLellan.

Columbus se dočkal

Až v devátém zápase se dočkali prvního vítězství v ročníku hokejisté Columbusu, kteří porazili Detroit 4:1. Premiérovými góly v NHL se pod vítězství podepsali nováčci Ryan Johansen a John Moore, nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen brankář Steve Mason, který pochytal 30 z 31 střel.

"Mám pocit, jako bych konečně zvedl stodvacetikilovou činku," poznamenal útočník R. J. Umberger, který už po 21 sekundách hry otevřel skóre. "Prošli jsme si třítýdenním peklem. V posledních dvou zápasech jsme podali dobrý výkon, ale nebyli jsme za to odměněni. Dnes se tým semknul a šel za svým cílem. Celých šedesát minut hráči poctivě makali a jsem rád, že dokázali shodit to ohromné břemeno," uvedl trenér Scott Arniel.

Třetí vítězství za sebou po předchozí sérii pěti porážek vybojovali hokejisté Tampy Bay, kteří vyhráli 4:3 na ledě Buffala. Domácí Sabres přitom po dvou a půl minutách vedli už 2:0. Zkušený brankář Mathieu Garon se však dokázal oklepat, ve zbytku utkání zneškodnil 36 z 37 střel a ještě byl vyhlášen první hvězdou večera.

"V takové situaci musíte na obdržené branky rychle zapomenout a soustředit se jenom na další zákrok, protože kdyby padl ještě jeden gól, bylo by pravděpodobně po zápase," uvedl dvaačtyřicetiletý Garon, kterého Tampa v létě získala jako volného hráče, aby kryl záda týmové jedničce Dwayneu Rolosonovi. Tomu se však nedaří, proto v posledních třech zápasech chytal Garon a Lightning třikrát vyhráli.

"Není pochyb o tom, že je to skvělý gólman. Předvádí výborné a důležité zákroky a je vidět, jak mu roste sebevědomí," pochválil Garona kapitán Vincent Lecavalier.

Los Angeles - New Jersey 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 34. a 39. Zubrus (na první Eliáš, na druhou Sýkora), 36. Eliáš (Sýkora). Střely na branku: 31:23. Diváci: 18.118.

NY Islanders - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 18. Dupuis, 21. Park, 59. J. Staal. Střely na branku: 33:29. Diváci: 10.681.

Carolina - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 56. T. Ruutu, 58. Skinner - 39. a rozh. nájezd Spezza, 27. Konopka. Střely na branku: 34:28. Diváci: 12.083.

Columbus - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Umberger, 9. Johansen, 35. Moore, 60. MacKenzie - 5. Helm. Střely na branku: 32:31. Diváci: 15.100.

Buffalo - Tampa Bay 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)
Branky: 2. Vanek, 3. Boyes, 60. Gerbe - 14. Lecavalier, 20. Thompson, 25. Stamkos, 59. Malone. Střely na branku: 39:23. Diváci: 18.690.

Chicago - Anaheim 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Marián Hossa, 46. Sharp, rozh. nájezd P. Kane - 21. Getzlaf, 37. Selänne. Střely na branku: 35:31. Diváci: 21.247.

Edmonton - Vancouver 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
Branky: 22. Eberle, 26. Horcoff, 27. Hall - 32. Hodgson, 48. Burrows. Střely na branku: 22:37. Diváci: 16.839.

Nashville - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 54. C. Smith - 55. a 59. Pavelski, 15. Couture (Havlát). Střely na branku: 20:36. Diváci: 15.121.

Phoenix - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Torres, 49. Doan - 13. Souray, 59. Burish, rozh. nájezd Daley. Střely na branku: 35:36. Diváci: 6.948.